“Yükselen Teknolojiler. Bugün. Şimdi” oturumları başladı

Teknoloji Zirvesi‘nin Fener Oditoryumu’nda gerçekleştirilen “Yükselen Teknolojiler. Bugün. Şimdi” oturumları, Gediz Sezgin ve Guiseppe Ricagni‘nin yaptıkları açılış konuşmalarıyla başladı.

Turkcell Şebeke Teknolojileri’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin ve CISCO Avrupa Bölgesi Mobilite Çözümlerinden Sorumlu Teknik Satış Direktörü Guiseppe Ricagni, konuşmalarında aşağıdaki konulara değindi:

Turkcell Şebeke Teknolojileri’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin: 

“Önümüzdeki dönem içerisinde; 2020’ye doğru giderken hayatımıza dahil olacak 5G teknolojileriyle Teknoloji Zirvesi’nde tartıştığımız konu başlıkları çok daha işeri noktalara taşınacak. Hızımız artacak, gecikme süreleri azalacak ve kilometrekareye düşen bağlanabilir cihaz sayısı artacak.”

CISCO Avrupa Bölgesi Mobilite Çözümlerinden Sorumlu Teknik Satış Direktörü Guiseppe Ricagni: 

5G önceki nesillerden çok daha farklı olacak. 5G sadece çatılara daha fazla anten yerleştirilmesi anlamına gelmiyor. Güvenlikten maliyete kadar bir çok farklı gelişme 5G ile birlikte iletişim şirketlerinin radarına girecek.”

 

Bugün Fener Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek diğer paneller “Yapay Zeka İle Rekabet Mi İş Birliği Mi?“, “Dijital Hayata Açılan Kapı: Nesnelerin İnterneti” ve “Yarına Uzanan Zincir: Blockchain” başlıklarını taşıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.