Yapay zeka ile rekabet mi iş birliği mi?

Teknoloji Zirvesi’nde “Yükselen Teknolojiler. Bugün. Şimdi” teması ile düzenlenen ilk panel, “Yapay Zeka ile Rekabet mi İş Birliği mi?” başlığı altında gerçekleştirildi.

Turkcell CRM ve Analitik Çözümler Direktörü İnanç Çakıroğlu’nun moderatörlüğünü üstlendiği panelde Google Türkiye Pazarlama Direktörü Özgür KirazcıGaranti Emeklilik CEO’su Burak Göçer ve Zekai Kurucusu Onurhan Homriş yer aldı. Yapay zekanın kullanım alanlarına ve geleceğine dair konuşmaların gerçekleştirildiği panelde öne çıkan başlıklar şöyle:

Turkcell CRM ve Analitik Çözümler Direktörü İnanç Çakıroğlu:

“Yapay zeka hayatımızın her alanına girmiş durumda. Biz de Turkcell olarak birçok çalışmamızada yapay zekayı kullanıyoruz. Özellikle Chatbot konusunda fazlasıyla iddialıyız. Turkcell olarak en iyi Chetbot hizmetini sunmak istiyoruz.”

Google Türkiye Pazarlama Direktörü Özgür Kirazcı:

“Google’nin misyonu dünyadaki tüm bilgileri işleyerek herkes için kullanılabilir hale getirmek. Bu durum her geçen gün zorlaşıyor. İşte bu noktada yapay zekanın yardımına başvuruyoruz. Yapay zeka sayesinde %40 daha az enerjiye ihtiyaç duyarak merkezlerimizi yönetebiliyoruz. Sağlıktan çeviriye kadar bir çok başlıkta yapay zekadan faydalanıyoruz.”

Garanti Emeklilik CEO’su Burak Göçer: 

“Türkiye’de toplam 3 milyondan fazla müşterimiz var. Bu miktarda bir müşteri kitlesiyle doğrudan iletişim kurma şansımız ne yazık ki yok. Kaldı ki bu ihtiyacı giderecek kadroları yaratma konusunda da aynı durumdayız. Tam bu noktada dijitalleşme ve yapay zekayı kullanıyoruz. Zekai ile yapmış olduğumuz ortaklıkla Fon Koçu’nu hayata geçirdik. Bu projeyle sayısı 3 milyonu geçen müşterimize ve daha fazla insan robot danışmanlık hizmeti sunuyoruz.”

Zekai Kurucusu Onurhan Homriş:

“Türkiye’de milyonlarca yatırımcı bireysel portföy yönetimi için hatırı sayılır meblağlar ödüyor. Fakat internet ve yapay zekanın gelişmesiyle birlikte herkes kolay ve ucuz yolla portföy yönetimi hizmetine dahil olabiliyor. Zekai olarak portföy yönetiminin demokratikleşmesine ve herkes tarafından ulaşılabilir hale gelmesine önem veriyoruz.”

Fener Oditoryumu’nda gerçekleştirilen oturumlar ‘Dijital Hayata Açılan Kapı: Nesnelerin İnterneti‘ paneliyle devam edecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.