Dünya Kupası’nı nasıl takip etmeli?

Dünya Kupası’nın başlaması ile  futbol heyecanı herkesi sarmaya başladı. Her ne kadar bu sene Türkiye olarak kupada yerimizi almıyor olsak da merakla sürpriz maçları bekliyoruz.

Şüphesiz ki bu Dünya Kupası diğerlerine göre çok daha fazla heyecanlı geçecek.  Sosyal medyanın da etkisiyle istesek de istemesek de bu heyecanı an be an daha fazla yanımızda hissedeceğiz. Peki bu heyecana ortak olmanın en kolay yolları neler? Cevap aslında basit; Facebook, Twitter ve uygulamalar!

Hızlıca bir giriş yapıp Facebook’tan bahsetmek gerekirse, Facebook hazırladığı Trending World Cup sayfası ile birlikte üzerinden sizlere ayrı bir haber akışı sunuyor. Bu sayfada header olarak tabir edilen üst alanda Dünya Kupası Güncel bilgileri yer alırken,  sağ üst köşede mevcut maç hakkında goller ya da sonraki maç hakkında bilgi almanız mümkün olacak. Şu anda oynayan takımların hayran sayfalarının promote edilmesinin yanı sıra sağ tarafta yer alan hayran haritası da gerçekten başarılı. Ana ekranda ise haber akışlarında sizleri Brezilya Dünya Kupası ile ilgili her türlü #worldcup etiketli haberler karşılıyor olacak.

Twitter ise #worldcup etiketi ve trending topic özelliğinden faydalanarak Dünya Kupası açlığınızı gideriyor olacak. Hatta ve hatta ilk olarak 2010 yılında gördüğümüz hashflags’lerle birlikte tuttuğunuz takımı desteklerken güzel bir atmosfer yaratıyor olacak.  Öyle ki Dünya Kupası için yeniden aktive edilen bu özellik Shakira tarafından şimdiden çok beğenilmiş bile.

Anlık iletişim ve tepkilerde çok daha hızlı reaksiyonlar gösterebilen Twitter’a cevap verme ve yakalama hırsı bakalım bu Dünya Kupası’nda bünyesinde 500 milyon Futbol Hayranı olan Facebook’a istediği dönüşümü getirecek mi hep beraber göreceğiz.

Sizin tarzınız ne Facebook ne de Twitter üzerinden Dünya Kupası’nı takip etmekse telefonlarınıza indireceğiniz şu 6 uygulama ile birlikte çok daha keyifli ve detaylı bir takibe girebilirsiniz. Dünya Kupası’nda tuttuğunuz takımın kazanması dileğiyle işte 5 aplikasyon önerimiz;

1. Ücretsiz FIFA Uygulaması   Android | iOS

2. Ücretsiz SofaScore Uygulaması  Android | iOS

3. Ücretsiz ESPN Uygulaması Android | iOS

4. Ücretsiz OneFootball Brasil Uygulaması  Android | iOS

5. Ücretsiz LiveSoccer World Football Cup Uygulaması  Android

Taner Özçelik

—————————————————————–

Hakkında

2007 yılından beri değişik sektörlerde çalışan Taner Özçelik, şu an bir akaryakıt firmasında dijital pazarlama üzerine çalışıyor.

Geçmişte farklı sektörlerde ve ajanslarda dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine deneyimleri bulunan Taner Özçelik aynı zamanda Wikimarketing.org adresinde biriktirmeyi sevdiği yaratıcı çalışmalara yer veriyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.