Yeni döneme yeni umutlarla başlıyoruz

2005 yılından beri hizmet vermekte olan Doğrudan Pazarlama ve İletişimciler Derneği 7. dönem başkanlığım süresince yönetim kurulu üyelerimiz ve dernek üyelerimizle sektörün gelişmesi için çok büyük uğraşlar verdik ve büyük yol kat ettik.

Biliyorsunuz hem ülkemiz hem de sektörümüz adına zorlu bir yıl geçirdik, geçirmeye devam ediyoruz.

Dernek çatısı altında birçok disiplin için çalışmalarımızın yanı sıra çok ciddi sorunlar yaşadığımız saha disiplini ve promotörlük mesleği ile ilgili bakanlık, perakende noktaları ve markalarımız ile açık, şeffaf ve müzakereci bir iş birliği yaparak sektörün daha ileriye gitmesi için çaba sarf ettik.

125 bin çalışanın işten çıkarılması ve 100’e yakın ajansın iflası gibi bir durum ile baş başa kaldık. Ekonomiye ve istihdama büyük katkısı olan DP sektörünün yaşaması için elimizden gelen tüm çabayı ortaya koyduk.

Doğrudan pazarlama yöntemlerinin kendine has özellikleriyle sağladığı kişisellik, seçicilik, etkili koordinasyon, kendini ölçebilme yeteneği, uygulamadaki hizmet anlayışının vurgulanması gibi üstünlükler, tüketicilerdeki satın alma kararlarını oldukça etkiliyor. Yani doğrudan pazarlama sektörünün sürekliliği, ülkemiz ekonomisi açısından hayati bir önem arz ediyor.

“Talebimiz doğrudan yana’’ diyerek, STK olmanın gücü ve aktif lobi faaliyetlerimiz ile hükümete sektörümüzün sorunlarının giderilmesine yönelik taleplerimizi ve çözüm arayışlarımızı ilettik, iletmeye devam edeceğiz. Bir dönemi daha çok çalışarak bitirdik. 8. dönemde bayrağı, sektörü daha ileriye taşıyacağına inandığım arkadaşımız Yaşar Şeki’ye teslim ettim.

Eminim her dönem olduğu gibi 8. dönemde de yeni yönetim kurulu, çıtayı yükselterek sektör adına çok iyi işler yapacak.

Zuhal Gezer Demirci

DPİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 88. sayısında yayımlandı.
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.