Yeni döneme yeni umutlarla başlıyoruz

Bir önceki sayıda 7. dönem başkanımız sevgili Zuhal Gezer Demirci’nin kullandığı başlıkla başlıyorum yazıma. Kaldığı yerden devam ediyoruz çünkü hedefimiz süreklilik ve tutarlılık. 

Zuhal başkan, dönemi süresince yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyeleriyle birlikte sektörün gelişmesi için çok büyük uğraşlar verdi, birlikte büyük yollar kat ettik. Özellikle çok ciddi sorunlar yaşanan saha/satış noktası disiplini ve promotörlük mesleği ile ilgili bakanlık, perakende noktaları ve markalar ile iş birliği yaparak sektörün daha ileriye gitmesi için çok çaba sarf ettik. 

Projenin en önemli hedeflerinden biri; ülke ekonomisine ve istihdamına büyük katkısı olan promotörlük mesleği ve icrası ile ilgili Avrupa Birliği uyum çalışmaları kapsamında, iş gücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda sektörde ortaya çıkan yeni meslekler ve uzmanlık alanlarının belirlenmesi. 

Şimdi bu yazıyı okuduğunuz günlerde ‘talebimiz doğrudan yana’ başlıklı girişimimiz; özellikle devlet nezdinde ve tüm paydaşlar tarafından gereken desteği almaya başladı. Tarafların sorumluluklarının netleştirildiği anlaşmalar imzalanıyor. Dernek üyelerinin de itibar kazandığı bu dönemde bazı noktalar sadece DPİD üyesi ajansların mağazalarında hizmet vermesi şartını koymaya hazırlanıyor. Böylelikle daha sağlıklı, etik ve adaletli rekabeti getirecek bu gelişmeler dünyada da olduğu gibi, doğrudan pazarlama sektörünün sürekliliğini sağlıyor olacak.

Yeni dönemde saha disiplininde gösterdiğimiz başarıyı diğer disiplinlere de taşımayı planlıyoruz. Veri, dijital ve deneyimsel pazarlama disiplinleri konularında çözüm bekleyen sorunlar ve gelişme fırsatları için de çözümlerimiz olacak.

Yönetim kurulu, as başkanlar, grup ve komite başkanları olarak önümüzde emeğimizi ortaya koyacak iki senemiz var. Bir sonraki dönemde de arkadaşlarımıza bayrağı devrederken umarım bize devredilen başarılı dönemin  üzerine katkılarımızı ekleyebiliriz.

Yaşar Şeki

DPİD Yönetim Kurulu Başkanı

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 89. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.