artwork

“Yaratıcılığı teşvik ediyoruz”

3 ay önce

0

İstanbul Dışı sayfalarımızın bu sayıdaki konuğu Bolu’dan Ajans360 Reklam Ajansı oldu. Bolu’da faaliyet gösteren reklam ajansına dair merak ettiklerimizi ajansın başkanı Melih Örnekbaş’tan Dinledik. 

Ajans360, sıfırdan aldığı projelerinde yenilikçi bakış açısıyla devrim yaratan projelere imza atmaya devam ediyor. Web Tasarım ile başlayan serüvenleri, dijital çağın gereklerini yerine getirerek tam kapsamlı bir reklam ajansına dönüştü. Daha ileri dönük, daha gerçekçi, daha akıllı ve daha dijital bir dünyaya adım atarak, müşterilerini bu dijital dünyayı birlikte keşfetmeye davet ediyorlar. 

Burak Becan: Ajansınızı yaratıcı endüstride nasıl konumlandırıyorsunuz?  

Melih Örnekbaş: Ajans360’ı yaratıcı endüstride önemli bir konuma getirmek için stratejilerimiz şunlar:

Yaratıcılığı teşvik ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunmaya odaklanıyoruz. Ekip üyelerimizle birlikte fikirlerinizi besliyor, yeni trendleri takip ediyor ve en son teknolojileri kullanıyoruz.

Kaliteli Hizmetler ile müşteri memnuniyeti yüksek tutuyoruz. Projelerimizi özenle yönetiyoruz, zamanında teslim etmek ve müşteri bütçelerini dikkate alıyoruz.

Yaratıcı endüstrilerde başarılı olmak için disiplinli bir yaklaşım benimsiyoruz. Grafik tasarım, içerik üretimi, dijital pazarlama, marka stratejisi ve daha fazlası gibi çeşitli alanlarda uzmanlaşmış ekiplerimiz istihdam ediyoruz. Bunun sayesinde müşterilerimize geniş bir yelpazede hizmetler sunabiliyoruz.

Geçmiş projelerimizle güçlü bir portföye sahibiz. Müşterilerimize daha önce gerçekleştirdiğimiz çalışmaları göstererek, yaratıcılığımızı ve uzmanlığımızı kanıtlıyoruz. Ayrıca, farklı sektörlerde çalışarak deneyimimizi genişletiyoruz.

Uzmanı olmadığımız konularda yaratıcı endüstrilerdeki diğer profesyonellerle aktif olarak network kuruyor ve iş birlikleri geliştiriyoruz. Bu sayede müşterilerimize daha fazla değer sunabiliyoruz.

Yaratıcılığı desteklemek için en son teknolojileri kullanıyoruz. Örneğin, ajans içinde kendi iş takip yazılımızı ve CRM yazılımımızı, yeni medya platformlarını, veri analitiği araçlarını ve yapay zeka tabanlı çözümleri takip ediyor ve müşterilerimize rekabet avantajı sağlayacak şekilde uyguluyoruz.

Burak Becan: Ne gibi hizmetler veriyorsunuz?  

Melih Örnekbaş: Marka stratejisi ve danışmanlığı, stratejik planlama, grafik tasarım, logo tasarımı, kurumsal kimlik oluşturma hizmetlerinin yanı sıra en iyi olduğumuz yer Web tasarım ve yazılım hizmetleri özellikle otellerde ve turizm sektöründe ödüllü işler gerçekleştirdik. Web projelerini gerçekleştirdikten sonra devam stratejisi ve geliştirme olarak arama motoru optimizasyonu (SEO), sosyal medya yönetimi, içerik pazarlama, e-posta pazarlama gibi alanlarda uzmanlık sağlıyoruz.

Burak Becan: Ajansınız Bolu’da yer alıyor. Bolu’daki bir ajansın İstanbul’a göre avantajları ve dezavantajları neler? 

Melih Örnekbaş: Avantajlarımız; İstanbul, genellikle iş yaşamının yoğun olduğu ve maliyetlerin yüksek olduğu bir şehir. Bolu gibi daha küçük bir şehirde yer alan bir ajans, genellikle müşterilere daha rekabetçi fiyatlar sunabiliyor.

Bence en önemli avantajımız doğal ve yaratıcı ortam. Bolu’nun doğal güzellikleri ve sakin ortamı, yaratıcılığı teşvik ediyor. Ajans360 olarak ekibimiz daha mutlu olduğundan dolayı daha yaratıcı olabiliyoruz. 

Dezavantajlarımız: Yetenekli profesyonel personeli edinmek zor. Daha sınırlı bir iş gücü ve yetenek havuzuna erişebiliyoruz. Biz 13 kişilik ekibimizi uzun yıllarda kurabildik. Daha önceden Bolu dışında yeni marka edinmek kolay olmuyordu. Pandemi sonrası pazar erişimide kolaylaştı. Bir çok marka online görüşmeler ile işlerimizi yürütebiliyoruz. 

Burak Becan: Diğer ajanslarla rekabet edebilecek insan kaynağına ve sektörel dinamizme sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz?  

Melih Örnekbaş:Rekabette üstün yanlarımız ilk olarak deneyimli ve tecrübeli ekibe sahip olmak. Sektörel olarak da otel sektöründe çok fazla deneyim elde ettik. Bu niş alan bize her geçen gün yeni fırsatlar sunuyor. 

Burak Becan: Ajans360 olarak çalışan bulmakta zorlanıyor musunuz, yeni iş arkadaşları alırken kriterleriniz neler?  

Melih Örnekbaş: Zorlandığımız zamanlar oldu. Bizim ilk önemli kriterlerimiz iş arkadaşlarımızın dürüst ve takım çalışmasına uyumlu olmasıdır. Pazarlama, reklam, teknoloji ve trendlere hakimiyetin yanında esneklik ve adaptasyon da bizim için önemli oluyor. 

Burak Becan: Bundan sonrası için hedefleriniz neler?

Melih Örnekbaş: Dünya çapında ödüller almak istiyoruz. Yurt dışı pazar payımızı büyütmek istiyoruz. 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 133. sayısında yayımlandı.