Tutkulu, dinamik ve genç bir ofis: adidas

Bu ay ofis sayfalarımızın konuğu 2013’ten beri Mecidiyeköy’deki ofisinde faaliyet gösteren adidas oldu. Sportif, dinamik ve genç bir ekip bize çalıştıkları yeri ve çalışma usullerini anlattı.

adidas’ın Mecidiyeköy’de ziyaret ettiğimiz ofisinde tüm departmanların bir arada bulunduğu açık ofis kısımları, toplantı odaları ve showroom’lar bulunuyor. Ayrıca ofiste çalışanların keyifli vakit geçirebileceği cafe, teraslar ve çalışanların iş yoğunluğundan sıyrılıp rahatlayabilecekleri dinlenme alanları mevcut. Cafe ve teras aynı zamanda ofisin en sevilen kısımları arasında. Cafe’de tüm çalışanların kullanımına ait playstation oynanan alan ve masa tenisi-langırt bölümleri çok seviliyor. Terasta sigara içenler ve içmeyenler için ayrılmış bölümler mevcut, böylelikle herkes açık havanın keyfini çıkartabiliyor.

Happy Hour ve FunFood Friday gibi sıklıkla yapılan uygulamalarda bir araya gelip keyifli vakit geçiriliyor. 2 ayda bir yapılan Happy Hour’ların organizasyonlarını her seferinde farklı bir departman üstlenerek farklı bir konsept planlıyor ve tüm şirket bir araya gelerek keyifli vakit geçiriyor. Şirketin başarılarını kutladığı çeşitli organizasyonları da yine yıl içerisinde adidas ofiste gerçekleşiyor.

Çalışanlar giriş-çıkış saatlerini, esnek çalışma saatleri ile planlayabiliyor. Giriş saatleri 07:45 – 08:45 arasında değişirken çıkış saatleri de sabaha paralel olarak 17:15-18:15 arasında gerçekleşiyor. Cuma günleri ise çalışanlar için büyük bir hoşluk var: Cuma günü mesai 15:30’da bitiyor. Çalışanlar masa düzenlerinde özgürler, herhangi bir standart yok, diledikleri gibi masalarına kişisel eşyalarını koyabiliyorlar.

adidas’taki çalışan profilini sorduğumuzda ise sporu hayatlarının önemli bir parçası yapmış, markaya ve hikayelerine, en önemlisi de sporun hayatı değiştirme gücüne inanan, tutkulu, dinamik ve genç bir bir ekibin olduğunu öğreniyoruz.

Ofisin bulunduğu bina “green building” ve Leed Gold Sertifikası var. adidas, 2013 yılından beri orada yaşıyor. Mümkün olduğu kadar güneş ışığı alacak şekilde tasarlanan ofiste tamamen yeni ve ergonomik eşyalar kullanıldı. Sürekli olarak da teknolojik renovasyonlar yapılıyor.

Marka, sporun hayatı değiştirme gücüne inanıyor. Bu nedenle sporun var olabilmesi için de daha fazla alana ihtiyacı olduğunu düşünüyor. Bir oyun sahası… Yüzebilecek bir deniz… Tırmanacak bir dağ… Keşfedilecek bir yol… İlham alınacak bir spor sahası.. Bütün bu  global amaçlarına ulaşmak için de öncelikle kendi ofislerinden çalışmaya başlamışlar. Globalde, adidas yeşil şirket olmak amacıyla belirlediği hedefleri takip ederken Türkiye’deki ofis de öncelikli olarak gönüllü bir sürdürülebilirlik ekibi kurdu (green team). Bu ekiple beraber, çeşitli projeler geliştirip ofislerine uyguluyorlar. Örneğin, ofiste ham plastik kullanımını sıfırlamak için çalışıyorlar. Sularını cam bardaklarda, cam damacanalardan alıyorlar.

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye 76. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.