artwork

Samimi, konforlu… Evde kaldık, evden çalıştık

4 yıl önce

79

Bu ay dergimizin en renkli bölümlerinden biri olan “ofis” sayfalarımızda bir ofise değil birkaç tane ofise birden yer veriyoruz.

Koronavirüs salgını nedeniyle kareler yakalamak mümkün olmadı. Ancak konferanslara katılmak, evin verdiği çalışma sistemimizde pek çok şey değişti; röportajlarımızı, görüşmelerimizi online ortamlardan gerçekleştirdik, sadece sosyal mesafeyi korumakla kalmadık evlerimizden bile çıkmayıp kendimizi izole ettik. Haliyle ofis sayfalarımız da pandemiden nasibini aldı ve bir ajans ya da bir markanın kapısını tıklatıp eğlenceli bu defa çok daha fazla ofise konuk olduk diyebiliriz.

Home-Office çalışma sistemine geçtiğimiz bu günlerde bir çoğumuz halinden memnun; evden çalışmanın konforu, işe giderken ve işten dönerken kaybettiğimiz zamana yeniden kavuşmak oldukça cazip. Ancak bir de bu durumdan rahatsız olanlarımız var. Bir yandan çocuklarıyla vakit geçirmek ve bir yandan da görüntülü rahatlıkla kolay disipline olamamak gibi sorunlarla boğuşanlar da yok değil.

Yine de teknolojinin böylesine geliştiği bir dönemde, bulunduğumuz yerden çalışarak işlerin devam etmesini sağlamak önemli bir şey. Hele ki global bir kriz içindeyken…

Şimdi, bu ay içinde bizlere home-office ortamlarından fotoğraflar göndererek ofislerinin kapılarını aralayanları ziyaret etmeye ne dersiniz?

İnomist İletişim… Salgın sürecinde hızlı aksiyon alan ajanslardan biri oldu, hem evde kaldılar hem de evde kalın dediler.

Gülşah Alçın Özek… Şirin illüstrasyonların ortaya çıktığı çalışma alanını paylaştı.

Emre Doğrubakar… Kolay İK Dijital Pazarlama Yöneticisi Emre Doğrubakar home-office çalışma sistemine geçen yöneticilerden…

Codemodeon… Evde kalıp hem kendi sağlıklarını hem de başkalarının sağlığını düşünüyor.

Epika… Bir yandan evde çalışırken bir yandan da miniklerin doğum günü partilerine katılmayı ihmal etmiyor.

Serdesin… Ajans ekibi Kadıköy’deki şirin ofisini terk edip birkaç şubeye bölündü.

Serdesin… Ajans ekibi Kadıköy’deki şirin ofisini terk edip birkaç şubeye bölündü.

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye 98. sayısında yayımlanmıştır.