Site icon Campaign Türkiye

Turkcell’in ada manzaralı yeni ofisi

Çalışanların ve Taksim sakinlerinin iyice alıştığı Tepebaşı Plaza’nın yanı sıra Maltepe Plaza’daki birimlerden de Küçükyalı Plaza’ya taşınan Turkcell’i yeni yerinde ziyaret ettik. 

Turkcell’in Küçükyalı’daki yeni ofisini ziyaret etmeden önce, İstiklal sayesinde edindiği samimi havayı yakalamayacağını düşünmüştük. Yanılmışız… Çünkü yeni çalışma alanlarında ortaya çıkan sinerjiden etkilenmeden edemedik.


Turkcell Küçükyalı Plaza… 36.500 metrekarelik bir alanda konumlanıyor.

Dinamik ve teknolojik bir ofis

18 bin metrekaresi ofis olarak kullanılan 36.500 metrekarelik bir alanda konumlanan Turkcell Küçükyalı Plaza için ofis tasarım ortağı olarak Tabanlıoğlu Mimarlık ile çalışılmış. Özellikle manzarası, gün ışığını çok güzel değerlendiren ofisleriyle dikkatimizi çeken plazada; ofis mimarisi ve tasarımı ile de çalışanlar için hiçbir detay atlanmamış.

Daha binaya girişteki üç kat yüksekliğindeki lobisi ve lobinin tavanında bulunan dijital yerleştirmede yer alan 4.5G tanıtımı ve dekorasyonda kullanılan sarı renkler dinamik ve teknolojik bir atmosfer yaratıyor.

Sağlıklı yaşam… Ofis çalışanlarına her gün taze meyve ikram ediliyor.

Taşınmadan önce iş akışları düşünülerek beraber çalışan birimlerin bir arada aynı katta bulunmasına dikkat edilen ofis katlarında, dikkatimizi çeken ilk şey görmeye alışkın olduğumuz görüntünün aksine pencere kenarlarında yönetici odaları yerine çalışanların masalarının yer alması oluyor. Önceliği çalışanlarına veren yapı, orta kısımda yer verilen yönetici odalarıyla çalışan ve yöneticilerin birbirlerine yakın olmasını da sağlıyor.

Her kat girişinde canlı renkler kullanılıyor. Girişlerde yer alan toplantı masaları ve koltuklar hem özgür çalışma ortamları hem de sosyal alanlar yaratıyor.

Çalışma alanlarında gezerken dikkatimizi çeken odalardan biri de quite zone/sessiz oda olarak alandırılan ufak odalar oldu. Çalışanlar için özel alanlar sunan bu ufak odalar sesi çok daha az geçirerek çalışanlara hem daha sakin bir çalışma alanı hem de özel alanlar sunuyor.

Çalışırken sosyal hayat devam ediyor

07.30 ve 16.30 arasında çalışan Turkcell çalışanlarının ulaşımları servislerle sağlanırken metroya ulaşımları için de ring seferler bulunuyor. Mesaide bulundukları süre içerisinde ada manzarasına rağmen şehirden uzak olmanın yoksunluğunu ise hiç yaşamıyorlar. Çünkü marka çalışanlarına sosyal ortam sunmak, kişisel ihtiyaçlarını gidermek için hiçbir detayı atlamamış.

Hem çalışma hem de sosyalleşme alanları…

Plazada; market, restoran, cafe, kuaför, spor salonu ve hem çekimler hem de müzik çalışmaları için kullanılmak üzere bir stüdyo yer alıyor. Böylelikle çalışanlarına şehir karmaşasından uzak, gün ışığından yararlanabildikleri ve aynı zamanda da bütün ihtiyaçlarını karşılayabildikleri bir ortam sağlayarak son derece zor olan marka aidiyet duygusunu da oluşturuyor. Bunu katlar arasında gezerken, çalışanların birbirinden eğlenceli kişisel eşyalarını yerleştirdikleri masalardan da anlayabiliyorsunuz.

Çalışma saatlerinde bir nefes almak isteyen çalışanlar kafeteryada manzaraya karşı kahve de içebiliyor, bilardo ya da PlayStation oynayarak iş dünyasından bir süreliğine uzaklaşabiliyor.

Etkinlikler plaza içinde de devam ediyor

Turkcell, çeşitli etkinlikler için mekan ihtiyacını plaza içinde yer alan 273 kişilik bir konferans salonuyla gideriyor. Salon içerisinde yüksek çözünürlüklü LED ekranlar konumlandırılmış durumda. Aynı zamanda salonda yer alan canlı yayın sistemiyle tüm çalışanlara ve hatta diğer Turkcell plaza çalışanlarına da canlı yayın yapılabiliyor.

Akıllı sistem devrede

Katlar, otomasyona bağlanan ve dokunmatik kontrol paneliyle de yönetilebilen aydınlatma ve iklimlendirme sistemleriyle konfora kavuşturuluyor. Mesai sonrasında ya da içeride çalışan olmadığında toplantı odaları ve diğer bölümler; sistemi kapatan akıllı sensörlerle donatılmış durumda. Bu sayede gereksiz elektrik tüketimi de önlenmiş oluyor.

Tepebaşı ve Maltepe Plazaları’ndan gelen birimlerle sadece çalışma alanında değil sosyal yaşantıda da bir sinerji yaratmaya çalışan Turkcell, Küçükyalı Plaza ile bunu sağlamış görünüyor.

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Mart 2016 sayısında yayınlanmıştır.

 

Exit mobile version