artwork

Survivor dünün en konuşulan yapımı oldu

10 yıl önce

0

Somera’nın günlük sosyal medya reytinglerine göre haftasonu ve Pazartesi’nin birincisi yine değişmedi ve “Survivor” dün akşam en çok konuştuğumuz yapım oldu. Yarışma da finale yaklaşırken dün akşam gönüllülerden Mert adaya veda etti ve Twitter kullanıcıları en çok gönüllüler ekibinin ünlüler karşısında yaşadığı bu yenilgi hakkında konuştu.

Reytingin yanı sıra Somera’nın TV programlarının sosyal medya performansını ölçmek için sunduğu en önemli metriklerden olan etkileşim skoruna baktığımızda da çekişmenin Survivor ve Karadayı arasında olduğu ortaya çıkıyor. Etkileşim skoru, TV’de bir yapımla ilgili Twitter’da atılan bir mesajın etkileşiminin yani retweet, beğenilenlere eklemek gibi etkisini ağırlıklandırarak ölçen bir skor. 21 Nisan gecesi PT’deki TV programlarının Twitter’daki etkileşim skoruna baktığımızda da Karadayı’nın sosyal medya reytinglerinde Survivor’ın oldukça gerisinde kalmasına rağmen kullanıcıların Karadayı hakkında attıkları mesajların etkileşiminin yüksek olduğunu yani atılan mesajların içeriğinin en az Survivor hakkındakiler kadar beğenildiğini görüyoruz.

Tematik kanallarda ise Haber Türk’deki Okan Bayülgen Sunar’ın en yüksek etkileşim skoruna sahip. Yani her ne kadar dün akşam en çok Game of Thrones’un yeni bölümü hakkında mesaj atmış olsak da Okan Bayülgen’in programıyla ilgili atılan mesajların Twitter’da daha çok etkileşim yarattığını, beğenildiğini ve paylaşıldığını görüyoruz. Dün akşamın detaylı ana kanal ve tematik kanallardaki program infografiği şöyle oldu: