Söz sizde

Ne yazsam “klişe” gelecek. O yüzden editör yazısını kısa tutmakta fayda var

Geride bıraktığımız (kısmen de olsa devam ediyor) pandemi süreci üzerimizden silindir gibi geçti. Her birey, kurum ve kuruluş kendi adına kararlar aldı, stratejiler belirledi, kısa vadeli planlar ile birlikte hızlı aksiyonlar aldı. Çaresizliğin getirdiği muazzam inovatif uygulamalar gördük; tabular yıkıldı, ön yargılar yerle bir edildi. Can yakan sonuçları olduğu gibi verimsiz yapılar silkelendi, herkes kendine bir çekidüzen verme çabasına girdi. Yıllardır ertelenen, zamansızlıktan bir türlü fırsat bulunamayan ama hep ele yapışan işlere girişildi. (Kendi adıma 20 senelik dijital arşivimi toparladım, on binlerce fotoğraf- video temizliği yaptım ve eski dostları hatırladım, onlarla yıllar sonra irtibata geçtim.) Yeni dostluklar kuruldu, pandemi yoldaşları bulundu, insanlar birbirini daha yakından tanıdı, yemekler yapıldı, paylaşıldı vs. vs. Bu liste uzar da gider…

İşte tam bu noktada biz de kendi adımıza ne yapabiliriz ve paydaşlarımıza nasıl fayda sağlayabiliriz diye düşündük. Malum, işimiz yayıncılık; “bilgiyi mümkünse örneklerle beraber yaymak ve hayatlara dokunmak” için sözü sizlere bıraktık.

Dev bir dosya konusu: Söz sizde…

Bu ay markalar; Ağustos ayında ajanslar ve Eylül ayında da mecralar olarak devam edecek bir seri…

Onlarca markanın çok değerli isimleri ile irtibata geçtik ve onların hikayelerini derledik. Küçük ekibimiz muhteşem bir iş çıkarttı. Öncelikle onlara, sonra da bize neredeyse eksiksiz cevap veren paydaşlarımıza çok teşekkür etmek istiyoruz. İnanılmaz faydalı bir içerik ortaya çıktı. Şimdi bu bilgileri elimizden geldiği kadar yaymaya çalışacağız sizlerin de desteği ile.

Bu sayımız 100. özel sayımız olacaktı; ancak onu büyük bir sürprizle Ekim ayında Campaign Agency&Brand Of The Year 2019 ödülleriyle birlikte yayınlama kararı aldık.

Umarım sizlere katkımız olur…

İyi okumalar dilerim.

Sevgilerimle,

Ömer Erdem
Lift Content Factory Kurucusu

 

Bu yazı, ilk olarak Campaign Türkiye’nin 101. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.