artwork

Bard yeni özellikleriyle artık daha yetenekli

6 ay önce

0

Bard, yeni özellikleriyle artık daha yetenekli Geçtiğimiz Temmuz ayında Bard’ın Türk.e de dahil 40’tan fazla yeni dil ve bölgede kullanıma açıldığını duyurmuştuk. Yapay zekayı sorumlu bir şekilde geliştirme hedefimiz doğrultusunda oluşturduğumuz yapay zeka ilkelerinden de hareketle şimdi de kullanıcılarımızın fikirlerini hayata geçirme noktasında onlara daha fazla yardım edebilmek için Bard’ın geliştirmeye devam ediyoruz. Google Lens ile resim yükleme, yanıtlarda arama, görselleri alma gibi özellikleriyle yanıtları spesifik ihtiyaçlara uygun halde hazırlayabilen Bard, artık daha faydalı yanıtlar sunmak için Google’ın diğer uygulama ve hizmetleriyle de entegre çalışabiliyor.

Bard uzantıları artık İngilizce olarak kullanımda Bard’ı geliştirirken amacımız sadece soruları yanıtlamak değil aynı zamanda onları geliştirerek, kullanıcılarımızın merak ettiği şeyleri keşfederken hayal gücünü güçlendirmelerine ve nihayetinde fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olmaktı. Bu sebeple Bard’ın diğer Google araçlarıyla da entegre bir şekilde çalışması bizim için önemliydi. Gmail, Dokümanlar, Drive, Haritalar, YouTube, Google Uçuşlar ve Oteller gibi Google araçlarındaki ihtiyaç duyulan bilgiler artık Bard uzantısıyla tek bir ekranda buluşabiliyor.

Yanıtları tekrar düzenlemek mümkün Bard’ın yanıtlarının, ihtiyaçları daha iyi karşılamasını sağlamak için getirdiğimiz yeniliklerden bir diğeri de yanıtları tekrar düzenleme ve gözden geçirme fonksiyonu oldu. Bard’ın yanıtlarının daha kolay bir şekilde tekrar gözden geçirilmesine destek olmak amacıyla “Google it” fonksiyonunu İngilizce olarak kullanıma sunduk. “G” simgesine tıklandığında Bard yanıtı okuyarak web’de bu yanıtı doğrulayacak içerik olup olmadığını değerlendirebiliyor.

Yapay zekanın sorumlu bir şekilde geliştirilmesi ve sorumlu kullanımı üzerine çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu bakış açısıyla geliştirmeye devam ettiğimiz Bard, son güncellemeleriyle birlikte artık çok daha donanımlı ve yetenekli. Günümüzdeki dönemde de yenilikler getirmeye ve kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.

*”Bard can now connect to your Google apps and services” (Google Blog).

Mehmet Keteloğlu

Google Türkiye Ülke Direktörü

Bu içerik ilk olarak Campaign Türkiye’nin 135. sayısında yayımlandı.