artwork

Sosyal Fayda Zirvesi 2018: Shahed Alali Alghrsi, Mahmoud Mousa ve İsmail Bütün

6 yıl önce

0

“İnsanlık için Teknoloji” paneli, Re: Coded’in kurucu ortağı Alexandra Clare’in moderatörlüğünde Shahed Alali Alghrsi, Mahmoud Mousa veTurkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün’ün katılımlarıyla başladı.

Panelden öne çıkan notlar şu şekilde oldu:

Alexandra Clare: “Çok fazla çocuk eğitim imkanından mahrum kalıyor, mülteciler de çok daha düşük fiyatlara çalışıyorlar. Teknoloji bu problemleri tamamen çözemiyor olsa da yardımcı olabileceğini düşünüyoruz.”

Mahmoud Mousa: “2015’de iç savaş sonrası Şanlıurfa’ya geldim ve kodlamayla alakalı bir kurs programına kayıt oldum. Bu kurs sayesinde sadece kod yazmayı değil, bir ekip ile nasıl çalışılır, bir e-mail nasıl yazılır gibi şeyleri de öğrenme şansım oldu.”

İsmail Bütün

 

Shahed Alali Alghrsi: “Şirketler artık kadınlara da kapılarını açıyorlar, bu beni çok mutlu eden konulardan biri.”

İsmail Bütün: “Turkcell dijital hizmet sunumu noktasında lider bir şirket. Toplumda pozitif etki yaratan projelerde yer almayı seviyoruz. Bizim için en önemli konu ise eğitim.”

Shahed Alali Alghrsi

 

İsmail Bütün: “Türkiye’de bu dönemde yardıma en çok ihtiyacı olan gruplardan biri de Suriyeli mülteciler. Pazar payının %60’ına sahip bir şirket olarak onların yardım ihtiyacını görmemek mümkün değildi.”