artwork

Sosyal Fayda Zirvesi 2018: Gonca Karakaş ve Burcu Kayımtu

5 yıl önce

0

Tühid Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş, “Sürdürülebilirliğin ödüllendirilmesi” isimli sunumuna Burcu Kayımtu’nun moderatörlüğünde başladı.

Gonca Karakaş ve Burcu Kayımtu

Konuşmanın satır başları şu şekilde:

Gonca Karakaş: “Sürdürülebilirlik terimini ilk defa 2007 yılında duydum, şimdi hepimizin hayatında var. Önce sosyal fayda terminolojisi girdi hayatımıza, ikinci etapta da sürdürülebilirlik. Bu disiplin için, sosyoloji, psikoloji, çevre bilimi gibi o kadar bilgi ve donanıma sahip olmalısınız ki…”

Gonca Karakaş: “Doğru iletişim ve doğru farkındalıkla nasıl bir dünyada yaşayacağımıza dair bir yönlendirme yapıyor olmak çok mutlu edici.”

Burcu Kayımtu: Her gün önümüzden milyon dolarlar geçiyor, markalar bunlarla tüketicilere ulaşmaya çalışıyor ve çoğu zaman da başarısız olabiliyor.”

Gonca Karakaş

Gonca Karakaş: “Farkındalığın yayılması için bireylerin, sanatçıların ve influencerların da çok görevi var.

Burcu Kayımtu: “Hepimizin minicik farklar yaratabileceği bir dünyadayız. Geçmişi anmak, geçmişten öğrenmek bunların hepsi bizi iyi bireyler yapar ve iyi iletişimciler oluruz.”

Gonca Karakaş: “İçten olmaktan ve şeffaflıktan bahsettik ancak dışardan izleyici olursak böyle hiçbir yere varamayız. Sizlerin ilgi alanlarınız dahilinde bir sivil toplum örgütünde çalışmanızı rica ediyorum.