artwork

Sosyal Fayda Zirvesi 2018: Seranay Sarıkaya ve Tankut Turnaoğlu

6 yıl önce

0

“Geri Dönüşüm için Oyna” panelinde Oyuncu Serenay Sarıkaya ile birlikte sunumunu gerçekleştiren P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu: “Sürdürülebilirlik anlamında bizim atmadığımız her adım çocuklarımızın geleceğinden çalıyor. Bu şekilde devam edersek 2050’de bize 4 tane Dünya gerekiyor. Bu nedenle sürdürülebilirlik bizim gibi şirketlerin ödevi.” dedi.

Panelden öne çıkan notlar şu şekilde:

Serenay Sarıkaya: “Doğadan ihtiyacımız olan her şeyi alıyoruz ama geri vermeyi bilmiyoruz. Bu yüzden geri dönüşüm çok önemli. Biz doğayı üzmez, incitmez ve katlatemezsek doğanın da bize kat kat geri dönüşünü yapacağını düşünüyorum.”

P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu: “Sürdürülebilirlik anlamında bizim atmadığımız her adım çocuklarımızın geleceğinden çalıyor. Bu şekilde devam edersek 2050’de bize 4 tane Dünya gerekiyor. Bu nedenle sürdürülebilirlik bizim gibi şirketlerin ödevi.”

Serenay Sarıkaya: “P&G’nin geri dönüşüm konusunda her zaman elini taşın altına koyduğunu biliyorum. Böyle projelerin sosyal faydalarının ve etkilerinin yürekten gerçekleştiğine inanıyorum.”

Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya: “Gençlerin ve çocukların ilgisi beni tabii ki çok mutlu ediyor ama bu kadar ciddi bir konuda P&G gibi büyük bir markanın da böyle fırsatlara ön ayak olması çok çok önemli.”

Tankut Turnaoğlu – 2030’da P&G’nin de kendi hedefleri var ve bunlardan bir tanesi de tüm ambalajların geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşturulması. Örneğin 2019 başında Head & Shoulders %100 geri dönüştürülebilir olacak.

Tankut Turnaoğlu: Benim sürdürülebilirlik kadar inandığım başka bir alan daha var: Spor. Sporla sürdürülebilirliği bir araya getirebiliriz çünkü Türkiye’e spor çok dikkat çeken bir alan ve farkındalığı da çok artıracaktır.

Serenay Sarıkaya “Her zaman paylaşım ve iletişim içinde olalım ve lütfen bütün dünyamızı her bir parçasıyla korumaya devam edelim bunu yürekten diliyorum.”