artwork

Sosyal Fayda Zirvesi 2018: “Ozan Onat, Sezai Hazır, Hasan Süel”

6 yıl önce

0

“Geleceğin Dili Kodlamayı Bugünden Konuşmak” panelinde Gelecek Şimdi’nin Kurucusu ve Gazeteci Ozan Onat’ın moderatörlüğünde, Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır ve Türkiye Vodafone Derneği Başkanı Hasan Süel bir araya geldiler.

Panelden öne çıkan notlar şu şekilde:

Ozan Onat: “Yeni nesil teknolojilerin de etkisiyle tüm dünya bu zamana kadar karşılaşmadığımız bir ölçekte değişiyor. Bu değişime liderlik edecek yeni nesili eğitmek de en çok dikkat edilmesi gereken nokta.”

Hasan Süel: “Vakfımızın amacı, ülkemizin coğrafyasındaki tüm insanlara hitap edecek ve onların ihtiyaçlarını karşılayacak projeler geliştirmek.”

Hasan Süel: “Eğitimin çarpan etkisine çok önem veriyoruz ve çocukların gündemine 7 yaşından itibaren kodlamayı koyarsak, çocuklar hazır çözümler yerine algoritma mantığı ile kendi çözümlerini yaratabilirler dedik.”

Sezai Hazır: “Asıl amaç kodlama eğitiminin bir müfredat haline getirilmesini sağlamak, M.E.B. ile de bu konuda adımlar atıyoruz.”

Sezai Hazır: “Kodlama derslerini özel okullarda zaten veriyorlar ama bizim hedefimiz imkanı olmayan çocukları da kodlama ile buluşturmak.”