artwork

Sosyal Fayda Zirvesi 2018: Faik Uyanık ve Mehmet Muharrem Kasapoğlu

5 sene önce

0

Sosyal Fayda Zirvesi 2018’de günün ilk oturumu UNDP Türkiye Ofisi Direktörü Claudio Tomasi’nin açılış konuşmasının ardından başladı.

Claudio Tomasi

Tomasi’nin konuşmasından öne çıkan satır başları şu şekilde:

“Bugün buraya hep birlikte dünyanın 2030’da nasıl olacağını hayal etmeye ve sizlerin dünyanın 2030 yılındaki hali ile ilgili fikirlerinizi almaya geldik.”

Sosyal Fayda Zirvesi’ni 2013 yılında düzenlemeye başladık. Türkiye de bu platforma 5. kez katılıyor. Karşı karşıya olduğumuz soru çok basit ve önemli: 2030 yılında nasıl bir dünyada yaşamak istiyoruz?”

Tomasi’nin ardından “İnsanlık için Bakanlık” panelinde UNDP Türkiye İletişim Koordinatörü Faik Uyanık ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu sahneye çıktılar.

Faik Uyanık, Mehmet Muharrem Kasapoğlu

Panelin öne çıkan notları ise aşağıda yer alıyor:

F. Uyanık: “Türkiye, küresel insani yardım konusunda dünyanın 1 numarası oldu.”

M. M. Kasapoğlu: “Gönüllülük küresel anlamda kurumsallaşma noktasında. Bakanlık olarak yaptığımız faaliyetler gençlerimizin bu konudaki potansiyellerini ortaya koymalarına olanak sağlıyor.”

M. M. Kasapoğlu: “Gençliği rakamlara boğmuyoruz kendini genç hisseden herkesi gönüllü adayı olarak görüyoruz.”

M. M. Kasapoğlu: Gençliği bilgisayar ve telefonların başından kaldırıp gönüllülük aktivitelerine yönlendirmemiz gerekiyor. Sanal dünyanın yanında insanlara ve toprağa dokunmak gerçekten önemli, bunu teşvik ediyoruz.