artwork

Sosyal Fayda Zirvesi 2018: Bahar Özay, Aslıhan Durukan Pasinli, Leyla Arsan, Ferhan Geylan

5 sene önce

0

“İnsanlar Ve Dünyamız İçin Çalışmak” panelinde SDSN Türkiye Direktörü Bahar Özay’ın moderatörlüğünde, WWF Türkiye Genel Müdürü Aslıhan Durukan Pasinli, TAGES CEO’su Leyla Arsan, Ogliv Vakfı Kurucusu Ferhan Geylan bir araya geldiler.

Panelden öne çıkan satır başları şu şekilde:

Bahar Özay: “Dünyanın başındaki en büyük tehdit, iklim değişikliği ve biz bu ve diğer sorunları çözecek son nesiliz. İşin ucundan tutmazsak çocuklarımıza bir gelecek bırakamayacağız.”

Aslıhan Durukan Pasinli: “Aynı işi yaparak farklı sonuçlar alamayacağız. Onun için biz WWF olarak çözümü inovasyonda görüyoruz. Bilinç oluşturma ve alışkanlık değiştirebilmek de çok önemli.”

Aslıhan Durukan Pasinli: “Dijital şamandıralarla su kirliliğini ölçebilir hale gelmek istiyoruz. Pet şişe konusunda da STK’lar, kamu ve özel sektöründe bir arada olduğu bir oluşumla inovasyon konuşuyoruz.”

Leyla Arsan: “Artık konvansiyonel araçlar çok işe yaramıyor, dijital her yerde. O yüzden plastiğin geri dönüşümü için oyunlaştırma ve blockchain altyapısını da kullanacağımız bir farkındalık projesi oluşturacağız.”