Site icon Campaign Türkiye

Salgın günlerini hep birlikte aşacağız

Daha önce benzeri görülmemiş bir dönemdeyiz.

Tüm dünya COVID-19 salgınını kontrol altına almak için alarm durumuna geçmişken bu salgına karşı alınan önlemler, günlük rutinlerimizi bir anda temelden değiştirdi. İnsanlık küresel çapta dayanışma ile bu mücadeleyi sürdürürken, birçok sektörün durma noktasına geldiği bu zorlu dönemde, dijital teknolojiler çok kritik bir işlev üstleniyor.

Çalışanlar işlerini, öğrenciler eğitimlerini uzaktan, evlerinde sürdürüyor. Teknoloji yaygın şekilde kullanılıyor. Bu geçici dönemde “kendin yap” ve hobi uygulamaları, evde ailece iyi zaman
geçirme ve sağlığı koruyup fit kalma odaklı uğraşlara olan ilgi doğal olarak katlanarak artmış
durumda. Sağlık çalışanları en başta olmak üzere hayatın normale dönmesi için çaba harcayan herkese şükranlarımızı sunmak için de büyük ölçüde online platformları kullanıyoruz. Böylesi bir dönemde spekülasyonlardan uzak, bilimsel, doğru ve güvenilir kaynaklara ulaşmak da kritik önem taşıyor elbette.

İşlerin olabildiğince kesintisiz şekilde sürmesi bulut tabanlı teknolojiler sayesinde mümkün olurken, toplantılar video konferansla yapılıyor. İş dünyasını bir araya getiren birçok konferans, zirve
ve etkinlik, online platformlara taşınmış durumda. Sanatçılar hayranlarıyla kendi evlerinden verdikleri konserlerle buluşuyor. Dünyanın birçok yerindeki müze ve sergileri evimizden gezebiliyor, eşsiz sanat eserleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabiliyoruz. Teknoloji sektörü bu salgınla mücadeleye güçlü, çok yönlü katkılar sağlıyor.

Salgın sonrası normale yeniden dönüş zamanına en iyi şekilde hazırlanmak isteyenler birbirinden
değerli, ücretsiz platformlara anında erişebiliyor. Dileyen herkese dijital alanda kendini geliştirme
olanağı sunan Dijital Atölye, bunun örneklerinden sadece biri.

Bu zorlu dönemi hep birlikte, kısa sürede ve daha güçlü biçimde geride bırakacağımıza olan inancımla, sağlıklı, güvenli günler diliyorum.

Bülent Hiçsönmez
Google Gelişen Pazarlar Marka Çözümleri Direktörü

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye 98. sayısında yayımlanmıştır.

Exit mobile version