artwork

Pınar’la Büyüdüm [kampanya öyküsü]

11 sene önce

1

Pınar Süt, “sağlıklı nesiller” temalı yeni bir reklam kampanyasına başladı. 70’lerden bu yana Pınar Süt’le büyüyen bir çocuğun hayatına odaklanılan filmde, çocuğun başarılara yürüdüğü her dönemde Pınar Süt’ün de yanında olduğuna vurgu yapılıyor. Aynı çocuğun 7 farklı yaştaki halini yansıtan reklam filminde, Pınar Süt geleceğin markası olduğunun da altını çiziyor.

Pınar Süt kampanyasının yapım öyküsü 

Aynı insanın 7 ayrı yaşını aynı karede gösteren bu reklam filmi için oyuncu arayışı 4 hafta sürdü. Bu aşamada oyuncu ajansları bilgilendirildi, gazetelere ilan verildi, sokaktan insanlara reklamda rol alıp almayacakları soruldu. 1000’e yakın alternatif arasından ön eleme sonucu toplam 120 kişi ile iki gün boyunca görüşüldü. Farklı yaşları yansıtan 7 ana oyuncu dışında 30’lu yaşlarındaki annenin de yaşlanmış hali bulundu. Ana oyuncular dışında reklamda 170 kişi rol aldı.

Çekimler 6 ayrı mekanda yapıldı ve 4 gün sürdü. Aynı mutfak iki ayrı döneme göre dekore edilerek iki kez kullanıldı, açılış sahnesindeki mutfak 70’li yılların sonuna göre dekore edildi ve aynı mutfak, filmin son sahnesi için günümüze göre tamamen yenilendi. 1982 yılı için Yeşilköy’de bir sokak kapatıldı. O dönemin klasik arabaları, dönem kostümleri ve sokak esnafı ile dönemin ruhu birebir yaşatıldı. Filmdeki bütün objeler ve kostümler yansıttıkları dönemlere göre eskicilerden bulundu veya orijinaline sadık kalınarak yeniden ürettirildi.

7 kişinin kendi yaşlarının geçtiği dönemi yansıttığı reklamda, aynı duygunun ve enerjinin devam edebilmesi için 3D tekniği kullanılmadan gerçek mekanlarda çekim yapıldı. Sette toplam 50 kişi görev aldı.

Farklı mecralar kullanılacak

Kampanyada sadece televizyon değil, farklı mecraların da kullanılacağını belirten Pınar Pazarlama Direktörü Cüneyt Şahin, “Televizyonun yanı sıra açık hava, radyo, internet mecralarını da kullanacağız. Özellikle geniş çaplı açık hava planımız ile birçok noktada Pınar Süt hikayesini anlatan görsel çalışmalarımız ile tüketicilerimize ulaşmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda mağaza içi görsel uygulamalarımız ile iletişimimizi satış noktalarımıza da taşıyacağız” dedi.

Künye 

Reklamveren: Pınar Süt

Reklamveren Yetkilisi: Cüneyt Şahin, Özge Öndül, Özgün Özgürel

Reklam Ajansı: Alametifarika

Yaratıcı Yönetmen: Emrah Karpuzcu, Kenan Ünsal

Reklam Yazarı: Güldeniz Şeşen

Sanat Yönetmeni: Deniz Ardıç

Ajans Prodüktörleri: Berna Bulat, Berkay Tahmaz, Sertuğ Alptekin

Stratejik Planlama: Başar Sarıkaya, Serra Akyel

Müşteri Grubu: Melda Doyduk

Yapım Şirketi: Dinamo İstanbul

Prodüktör: Enis Özkul

Yönetmen: Erik van Wyk

Görüntü Yönetmeni (D.O.P): Emre Tanyıldız

Jingle: Nil Karaibrahimgil, Jingle House

Mecra: TV, radyo, dijital, açık hava, satış noktaları

Reklam Filminin Süresi: 60 saniye