artwork

Case Study: Albaraka Türk değer katan ikiliyi tanıtıyor

6 yıl önce

0

Albaraka Türk, müşterilerine dijital bankacılık hizmetleriyle sağladığı kolaylıkları yeni reklam kampanyası “Değer Katan İkili” ile anlatıyor.

Kampanyanın başrolleri ise Hakan Bilgin ve Serkan Şenalp’e emanet. Filmin görüntü yönetmenliğini de Taken, Taxi gibi aksiyon filmlerinin de görüntü yönetmenliğini yapan Romain Lacourbas yürüttü. Kampanyanın ortaya çıkışını ve yapım öyküsünü ajans ve yapım şirketi ile konuştuk.

Hız, aksiyon ve çözüm odaklılık

Puck Global’den Haluk Erkmen, “Tema; Türkiye’de katılım bankacılığını başlatan banka olarak yeni kampanya platformumuzu çalışırken koruduğumuz değerlerimizi en iyi şekilde vermek için çıkış yolları arıyorduk. Hem geleneksel yöntemleri hem de yenilikçi yöntemleri net ve vurucu biçimde verebilmek için polisiye yoluna gitmeye karar verdik. Polisiye senaryonun Albaraka’yla bağdaştığı nokta; hız, aksiyon ve çözüm odaklılık. Değer katan ikilinin içgörüsü, Albaraka’nın geleneksele de yeniye de sahip çıkan bir marka olması,” dedi.

Romain Lacourbas’ın görüntü yönetmenliğiyle…

Filmmuni’den Musa Sümeli de, “Ajansımızdan aldığımız brief’e göre reklam filmimizin özellikle aksiyonlu ve dinamik bir kurgusunun olması gerekiyordu. Görüntü yönetmeni olarak, Taken 2 filminde birlikte çalıştığım Romain Lacourbas önerdiğimiz bir isim oldu. Sinematografisini hikayeyle bütünleşik olarak muhteşem bir yapıma çevirebilme hünerini sergileyecek yegane kişilerden birini kampanyaya dahil etmiş olduk. Yönetmenimiz Hazım Başaran ile mükemmel bir uyum içinde götürdüğü reklam filmimizin seti farklı lokasyonlarda toplam 3 gün sürdü. İzlediğimiz reklam filminin devamı olan ve yayına girmeyen 2 filmimiz daha var,” açıklamasında bulundu.

Sosyal medya erişimleri

Reklam kampanyası, Facebook ve Instagram’da yaklaşık 600 bin kişiye erişim sağladı. 105 bin adet etkileşim elde etti. Twitter’da ise yaklaşık 940 bin izlenme ve 5 bin etkileşime ulaştı. Ortaya çıkan sonuç, yeni reklam kampanyasının hedeflediği genç kitle için Facebook ve Instagram’ın doğru kanallar olduğunu kanıtlar nitelikte.

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 77. sayısında yayımlandı.