Pazarlamacıların tercih ettiği 5 online sunum uygulaması

İdealimaj İletişim & PR’ın 100’ü aşkın pazarlama uzmanıyla yaptığı anket, profesyonellerin tercih ettiği en iyi 5 online sunum uygulamasını gözler önüne seriyor.

Daha etkili ve yenilikçi olmak için farklı alternatifler aradıklarını söyleyen pazarlama yetkilileri, pratik olması sebebi ile de online sunum sitelerini  kullandıklarını belirtiyorlar. Ankette yer alan “En çok yararlandığınız online sunum platformları hangisidir?” sorusuna verilen cevaplar şu şekilde;

 

1- Slideshare.net, (%32)

2- Prezi.com, (%27)

3- Zoho.com, (%19)

4- SlideRocket.com, (%15)

5- Powtoon.com, (%7)

Listenin ilk sırasında, %38’lik tercih edilme oranıyla Slideshare.net geliyor. Bu platformda sunum yapmayı planladığınız konu hakkında daha önce hazırlanmış birçok sunumu bulup ilham alabiliyorsunuz. Ayrıca kendi sunumlarınızı da sonrasında paylaşmanız mümkün.

Listenin ikinci sırasında yer alan Prezi.com son dönemin en popüler sunum platformlarından. Yaratıcı ve özgün içeriğiyle siz sunum yaparken karşı tarafın sıkılmasına fırsat tanımıyor.

%19’luk kullanım yüzdesiyle Zoho.com 3. sırada yer buluyor. Boyut olarak büyük sunumları yükleyebildiğiniz gibi, bu platform üzerinden iş arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

Listenin 4. sırasındaki SlideRocket, Youtube ve Flickr sitelerinden içerik entegre etmenize imkan tanıyor.

Listenin son sırasındaki Powtoon.com animasyonlarla süslenmiş sunum yapmak isteyenler için özel olarak tasarlandı.

Not: Ankete katılan yetkililer ilaç, hızlı tüketim ürünleri, perakende, gıda, finansal kurumlar, ulaştırma, lojistik, hizmet, telekomünikasyon ve turizm sektörlerinde çalışmaktadır.

Seçil Çakmak / İdealimaj İletişim & PR Proje Direktörü

—————————————————————————

Seçil Çakmak kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra, hızlı tüketim sektöründe kurumsal bir firmada  marka yönetimi ve pazarlama alanında  çalışmıştır. 2009 senesinden beri, kurduğu İdealimaj İletişim & PR firmasında iletişim alanında danışmanlık, planlama ve uygulama hizmetlerini yürütüyor.

@LinkedIn

 

 

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Alp Germiyan diyor

    SlideShare baya kullanışlı ama diğer platformları denemedim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.