Site icon Campaign Türkiye

Organizasyon itibarının geliştirilmesi gerektiğine inanıyorum

1 Saniye Stratejisi-campaigntr

MMA Türkiye

Yaratıcı endüstrilerde bir ödül enflasyonu ve bundan kaynaklanan da negatif bir PR olduğuna yönelik kanı aşikar ancak ben kişisel olarak bu görüşte değilim.

Aksine sektördeki pazarlama ödüllerinin hem müşteri hem de ajans tarafındaki ekipleri doğru kullanıldığında motive ettiğine inanıyorum. İnsanlar, emeklerinin ödülle başkaları tarafından da takdir edildiğini görmek istiyor. İşlerine saygı gösteren, emek harcayan, farklı şeyler yapmaya çalışıp cesur olanların ödüllendirilmesi o ekipler için motivasyon olmakla birlikte sektördeki diğer oyuncular için de yol ve ufuk açan bir şey bence. Dolayısı ile ödül başvuru sürecinde verilen emeğe değer olduğunu düşünüyorum.

Ancak ödül verilen organizasyon sayısının her sene daha da artmasından ziyade, sektörde bilinen köklü ve saygın ödül organizasyonlarının repütasyonunun artırılmasının gereğine de inanmıyor değilim. Bu organizasyonlarda da adil ve gerçekten hak edenlerin ödül alması gerektiği konusunda; bizler gibi jüri üyeliği yapan, sektördeki tecrübeli kişilerin sağduyusuna güvenmek ve görev aldığımız organizasyonlarda bu düsturda davranmak da bizlerin görevi.

 

Handem Çelenkler,
MMA Türkiye Eş Başkanı

 

 

 

Bu yazı ilk kez 87. sayımızda yayınlanmıştır.

Exit mobile version