MMA & Kantar iş birliği başlıyor

Dijitalleşme ile ilgili günümüzü ve geleceği şekillendirmesi beklenen trendleri incelediğimiz zaman Büyük Veri, Yapay Zeka, Artırılmış ve Sanal Gerçeklik, Blockchain, Data Yönetim Platformları, Paylaşım Ekonomisi  ve Ses Teknolojileri gibi birçok başlığın yer aldığını görebiliyoruz. Şüphesiz tüm bu trendlerin merkezinde ve içerisinde mobilin yer aldığını ve bu bağlamda ilerleyen dönemde Mobil’in  çok daha güçlü bir biçimde tüketici davranışlarını ve iş formatlarını şekillendireceğini öngörmekteyiz.

Dijitalleşme ile beraber yaşanan değişimi anlamlandırabilmek ve anlayabilmek gün geçtikçe daha fazla önem kazanırken, Kantar Grubu olarak “Connected Intelligence” diye adlandırdığımız ve tüm mecraların 360 derece bütünsel olarak değerlendirilmesinin iş ortaklarımıza çok daha fazla katma değer sağlayacağını düşünmekteyiz.

2019 yılı itibari ile Mobile Marketing Association (MMA) ile MENA Bölgesi ve Türkiye dahilinde başlatmış olduğumuz iş birliği sayesinde mobil dahilinde reklamveren firmalar, yayıncılar ve ajanslara veri ve içgörü sağlayarak değişen medya ortamını daha iyi anlamalarına yardımcı olmayı amaçlamaktayız.

 Kantar Grubu olarak MMA ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında MMA’in MENA Bölgesi ve Türkiye’de “Öncelikli Araştırma Partneri” olarak araştırma ve veri alanında sahip olduğumuz tecrübe ve yetkinliği MMA’in mobil konusunda sahip olduğu bilgi ve uzmanlık ile birleştirerek mobil konusunda merak edilen tüm konuları 2019 yılında MMA ile beraber araştıracak olmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Erdem Tolon

Kantar Media Deputy General Manager

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 85. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.