artwork

MMA Forum İstanbul 2018: Günün özeti

4 sene önce

0

Mobil Pazarlama Birliği / Mobile Marketing Association Türkiye tarafından, Lift Content Factory içerik ortaklığı ile düzenlenen MMA Forum İstanbul 2018, mobil dünyanın geleceğine ışık tutan sunum ve panellere sahne oldu.

Jülide Ateş sunuculuğunda gerçekleştirilen zirvenin açılış konuşmalarını MMA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Işık İlhan ve MMA EMEA Yönetici Direktörü Chris Babayode yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından sahneye çıkan Digital Makers Lab lideri Kei Shimada, “Yapay zeka pazarlamanın geleceği mi?” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi, farklı örneklerle yapay zekanın geleceğimizi nasıl şekillendireceğini anlattı.

Günün üçüncü sunumu, App Samurai Danışma Kurulu Üyesi David Philippson tarafından gerçekleştirildi. “Uygulama Yüklemede Sahtecilik: Çeteler, Yöntemleri ve Kurbanları” sunumunda sahtekarlar ve yöntemleri anlatıldı.

Adjust Doğu Avrupa ve MENA Bölge Satış Direktörü Ender Özcan’ın moderatörlüğünü üstlendiği “Markalaşma ve performans arasındaki hassas denge” panelinde, Facebook Müşteri Çözümleri Yöneticisi Candaş Gültekin ve Netmarble Pazarlama Yöneticisi Burcum Taşkaya yer aldı.

Verilen 15 dakikalık networking arasından sonra sahneye Fjord, Design and Innovation from Accenture Interactive Bölge Tasarım Direktörü Fabio Sergio davet edildi. Sergio, “Tasarımın geçmişi, bugünü ve geleceği” sunumunda tasarımın mantığını ve giderek genişleyen etki alanını anlattı.

Mobil oyunların hayatımızda nasıl bir yer kapladığını ve kendilerini “gamer” olarak tanımlamayanların bile hemen hemen her gün mobil oyun oynadığını anlatan “Mobil oyuna katılın!” sunumu, AdColony EMEA Marka Satışları, Büyüme & Müşteri Çözümleri Başkanı Burak Vardal ve On Device Research Kurucu Ortağı Alistair Hill tarafından gerçekleştirildi.

Nielsen Media Research Genel Müdür Erdem Tolon ve “İyi Oyun” filminin yönetmeni Umut Aral, “eSports ile gelecekte zirveye ulaşın” panelinde bir araya geldi. Türkiye’nin ve dünyanın espor ile ilgili ilk fiminin konuşulduğu oturumda ilgi çekici rakamlar verildi.

Öğle yemeği öncesinde gerçekleştirilen son panel, “CEO’lar mobil ile uğraşıyor: İşletmeniz için Mobilin Daha Akıllı Hale Getirilmesi” başlığını taşıyordu. Gentleman Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Feyzan Ersinan moderatörlüğünde gerçekleştirilen oturumda, Häfele Türkiye ve Bölge Ülkeler İcra Kurulu Üyesi ve Pazarlama Direktörü Eda Başar Uytun, Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı ve BMW – Borusan Otomotiv İcra Kurulu Üyesi, BMW, Mini, BMW Motorrad Genel Müdürü Uğur Sakarya bir araya geldi.

Öğle yemeğinden sonra Dans Fabrika sahneye çıkıp enerjik bir gösteri sergiledi.

Ardından Start-Up Pitch seansı başladı. SWEATers App ve ULAK uygulamalarının yaratıcıları tarafından tanıtıldığı seans, girişimcileri hedef kitleler ve yatırımcılarla buluşturdu.

Sunumların ardından başlayan ilk oturumda sahibinden.com Reklam Satış Genel Müdür Yardımcısı Banu Barbarosoğlu “E-ticaretin geleceğinde yapay zekanın rolü” isimli sunumunu gerçekleştirdi.

Öğleden sonra gerçekleştirilen ikinci oturumdaİTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Deniz Tunçalp moderatörlüğünde Revo Capital Yönetici Ortağı Cenk Bayrakdar, Garanti Kurumsal Müşteri Çözümleri Direktörü Işık İlhan, Yapı Kredi Mobil Ürün Yönetimi Başkanı Esat Belhan, “Girişimcilik gelecektir” panelinde bir araya geldi.

Blockchain dünyayı zincirlerinden kurtaracak” panelinde moderatörlüğü Blockhain Türkiye Platformu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Usta üstlendi. Akbank Doğrudan Bankacılık EVP’si Tolga Ulutaş, Hopi International Genel Müdürü Onur Erbay, Netmarble EMEA Genel Müdürü Barış Özistek, blockchain teknolojisinin nasıl daha yaygın kullanılabileceğini ve önümüzdeki fırsatları konuştular.

Kahve molasının ardından RVD Cinsiyet Eşitliği Platformu adına Gül Şener ve Ezgi Tokman sahne aldı. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde gerçekleştirilen video anketle başlayan sunum, Unilever Sürdürülebilirlik ve İletişim Yöneticisi Ezgi Tokman‘ın “Toplumsal cinsiyet eşitliği geleceği şekillendiren konu olacak” açıklaması ve Gül Şener’in araştırmanın sonuçlarını detaylandırmasıyla devam etti.

Ekranlarda gösterinin devrimi: YouTuber’lar” panelinin moderatörlüğünü YouTube İçerik Ortağı Yöneticisi Bora Başman üstlendi. Panelistler Webtekno YouTube Takım Yöneticisi Çağdaş Işıl, YouTuber Berkcan Güven ve YouTuber Ezgi’nin Kanalı oldu.

Bulut ve Makine Öğrenimi Martech’i nasıl değiştiriyor?” oturumunda Cloud County Türkiye yöneticisi Önder Güler, MarTech’in FinTech’in önüne geçeceğini dile getirdi.

Blis İçgörü Departmanı Yöneticisi Alex Wright, “Konum Verilerinin Gücünü Kullanmak” sunumunda lokasyon bazlı verinin nasıl elde edildiği ve kullanıldığı hakkında konuştu.

Kapanış konuşması MMA Bölge Müdürü Melis Ertem tarafından gerçekleştirildi.