artwork

MMA, The Smarties iş indexi

4 sene önce

0

Mobile Marketing Association (MMA) tarafından düzenlenen, mobil pazarlamaya yönelik ödül programı MMA The Smarties ödül programı için 2019 başvuru süreci başlarken, 2018 İş Etkisi İndeksi de yayınlandı.

MMA & Kantar iş birliği başlıyorMMA Smarties İş Etkisi 2018 İndeksi

Mobil öncelikli kampanyalarla 2018 yılında en yüksek iş etkisini yaratan Marka, Reklamveren, Ajans ve Teknoloji sağlayıcıları, gerek küresel düzeyde, gerekse bölgesel ölçekte derecelendiren The Smarties Business Impact Index (Smarties İş Etkisi İndeksi) listeleri duyuruldu.

İndeks listeleri için reklam ve medya çalışmaları etkinlik ölçümlemesinde dünya çapında bir uzman kuruluş olan WARC iş birliğiyle geliştirilen tescilli bir metodoloji kullanıldı. The Smarties 2018 ödül programı için yapılan başvurular sonucunda tüm programlardaki finalist ve ödül sahibi kampanyaları değerlendirerek, bu kampanyalarda yer alan marka, reklam veren, ajans ve teknoloji sağlayıcıların derecelendirilmesiyle indeks oluşturuldu.

Global indekste Türkiye’den, reklamverenler kategorisinde Akbank markası ile Sabancı Holding, markalar kategorisinde Akbank ve Turkcell, teknoloji sağlayıcıları kategorisinde Hype ve Onedio ilk 10 içerisinde yer aldı.

EMEA indeksinde ise, reklamverenler kategorisinde Akbank markası ile Sabancı Holding, markalar kategorisinde Akbank ve Turkcell, yaratıcı ajanslarda Saatchi&Saatchi,  Wunderman Thomson, TBWA İstanbul, Sesli Harfler ve Sobraz, medya ajansları kategorisinde Mindshare Türkiye, Arena Medya, Mediacom Türkiye ve Wavemaker Türkiye, Dijital Ajanslarda Woden Leo Burnett Türkiye ve teknoloji sağlayıcılarında Hype, AdColony Türkiye, Onedio ve Getir ilk 10 içerisinde yer alma başarısını gösterdi.

Global ve bölgesel bazlı tüm sıralamaları buradan görebilirsiniz.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Kraft Heinz cezbedici tatları yelpazesine katıyor

Kraft Heinz, Gigi Hadid’den ilham alan makarna votka sosu için...

Digitas, kız öğrencileri teknoloji alanına çekmek istiyor

Digitas UK kadınların teknoloji sektöründeki yerini, etkinliğini artırmayı hedefliyor...

DOOH, sosyal medyayı güçlendiriyor

Nörobilim çalışması, DOOH’un sosyal medyada ‘önemli değerleri ortaya çıkardığını’ gösteriyor...