artwork

MMA Forum İstanbul 2018: David Philippson

4 sene önce

0

Günün üçüncü sunumu, App Samurai Danışma Kurulu Üyesi David Philippson tarafından gerçekleştirildi. “Uygulama Yüklemede Sahtecilik: Çeteler, Yöntemleri ve Kurbanları” sunumunda sahtekarlar ve yöntemleri anlatıldı.

Sahtekarlığı yapan insanları sunumunda tanıtan Philippson, ayrıca en sık kullanılan yöntemleri de anlattı. Click hijacking, click spamming, click injection yöntemlerini anlatan Philippson, yönlendirmenin yanı sıra uygulama indirme aşamasında yapılan sahtecilik yöntemlerini sıraladı.

David Philippson’ın sunumundan satır başları şu şekilde:

Reklamverenlerin yatırımlarını boşa çıkaran uygulama yükleme, sahtecilikleri suç sayılmıyor ve bunu yapan kişiler ceza almıyor.

Uygulama yükleme sahteciliğinin pek çok türü var ve bundan endüstrideki herkes zarar görüyor. Appsflyer’a göre 2018’in birinci çeyreğinde uygulama yükleme dolandırıcılığı 800 milyon dolar zarara neden oldu.

Reklamverenler akıllı olduklarını düşünüyorlar ama ne zaman sahteciliğe karşı bir önlem alsalar, dolandırıcılar yeni bir yöntem bulup yatırımları kötüye kullanmayı başarıyor.

Eğer attribution sistemleri “muhasebeci”yse, sahtecilik denetleme, engelleme ve raporlama sistemleri de “denetçi”dir. Güvenilir bir üçüncü parti denetçiye her reklamverenin ihtiyacı var.