Site icon Campaign Türkiye

MMA Forum İstanbul 2018: Banu Barbarosoğlu

Öğle yemeğinden sonra Dans Fabrika sahneye çıkıp enerjik bir gösteri sergiledi.

Ardından Start-Up Pitch seansı başladı. SWEATers App ve ULAK uygulamalarının yaratıcıları tarafından tanıtıldığı seans, girişimcileri hedef kitleler ve yatırımcılarla buluşturdu.

Sunumların hemen ardından iPad kazandıran bir yarışmayla başlayan ilk oturumda sahibinden.com Reklam Satış Genel Müdür Yardımcısı Banu Barbarosoğlu “E-ticaretin geleceğinde yapay zekanın rolü” isimli sunumunu gerçekleştirdi.

sahibinden.com’un mobil platformlardaki gelişimini ve dünyadaki yerini anlatan Banu Barbarosoğlu’nun sunumundan öne çıkan noktalar şöyle:

Geçmişten bugüne baktığımızda mobil pek çok sektörde iş yapış şekillerini değiştirdi.

Bugün pek çok şirkete gidip “Mobil dünyaya adapte olmalısınız” diyoruz ama biz sadece 7 yıl önce, 2011’de mobilize olduk.

E-ticaret dünyada %30’un üstünde büyüme gösteriyor. Türkiye’de e-ticaret pazarında %14’ün üzerinde büyüme söz konusu. Online perakendenin toplam perakendeye oranının %4,1 olması, gidilecek çok yol olduğunu gösteriyor.

Fotoğraftan araç tanıma özelliği için global partnerimizle çalıştık. Burada hakikaten akıllı bir teknoloji var. İnanılmaz hızlı ve kullanışlı bir sistem. Gerçekten önemli bir uygulama bu, dünyada örneği yok.

Doğal reklam uygulamamızda kullanıcılar kendi reklamlarını girip hedeflemelerini yapabiliyorlar. Arama kriterlerine göre reklam yayınlayabildiğiniz, klik bazlı, bütçenize uygun bir sistem.

Native reklamcılık modelleri şu anda en çok yükselen trend. Doğru ziyaretçilere doğru reklamı göstermek masa üstünde 6 kat, mobilde 4 kat daha başarılı oluyor.

Exit mobile version