artwork

Metamorfoz

2 sene önce

0

Değişim, dönüşüm, başkalaşım hayatımızın gerçekleri…

Doğrudan pazarlama ve iletişim sektörünün tüm bileşenleri ürettiği hizmetlerle birlikte dönüşümden nasibini alıyor.

Dönüşen dünya düzeninde REKLAM, PR ve ETKİNLİK sektörleri aynı oranda önemli.

Veriye dayalı stratejilerle güçlendirilmiş dijital, saha ve canlı platformlarda gerçekleştirilen etkinlikler, belirlenmiş hedef kitleye yönelik çok önemli deneyimler sunuyor, farkındalıklar yaratıyor.

Artık her kanaldan hedef kitleye rahatça ulaşan markalar için değerli olan ise verinin gücünden istifade ederek mesajlarını en doğru platformda en etkin biçimde iletmek.

DPİD tam bu noktada veri, saha, dijital ve etkinlik ajanslarının gelişimine katma değer sağlayacak faaliyetler ile sektörün gelişiminde rol almayı hedefliyor. Sektörel itibar yönetimi, gelişim, ajans ve marka iletişiminde güçlü iş birlikleri sağlama hedefi ile yeni dönem çalışmalarını şekillendirmeyi hedefliyor.

2020 yılı mart ayına kadar gerçekleşen etkinlikler pandemi döneminde yerini büyük oranda online ve dijital etkinliklere bıraktı. Tam bu noktada DP Ödülleri dönüşümün neresinde olduğumuzu
sorguluyor.

İş süreçlerini ve hizmetlerini hızla dönüştüren sektör paydaşlarımız pandemi döneminde sahanın yanı sıra online ve dijital platformlarda yeni ve farklı projeleri hayata geçirdi.

Mevcut durumun şartları içinde farklı yöntemler sergileyen, daha geniş bir perspektiften projelerini hayata geçiren ajansların ve markaların projelerini ödül başvuruları arasında görebilmeyi istedik.

Bu nedenle 13. DP Ödülleri mottosunu belirlerken, limitlerden kurtulmayı ve dönüşümü, “Metamorfoz”u onurlandırmayı hedefledik.

Dönüşümden nasibini alan projeleri DP Ödülleri’nde değerlendirmeyi heyecanla bekliyoruz ve soruyoruz!

Sen dönüşümün neresindesin?

 

Elmas Özler

DPİD Yönetim Kurulu Başkanı

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 115. sayısında yayımlanmıştır.