artwork

Metamorfoz

1 sene önce

0

Pazarlama İletişimi sektörü bileşenleri olarak bizler yaptığımız işi inatla sevmeye devam ediyoruz. Zorluklara rağmen yeni yollar denemeye, asla vazgeçmemeye azimli görünüyoruz.

Zorlukların hayatımıza kattığı açılımlar bir nevi gelişim alanımız oldu. Pandemi kısıtlarının getirdiği zorluklara rağmen sektör olarak yılmadık. Pazarlama iletişimi dünyasının idmanlı oyuncuları her kademede proje üretti ve ipi göğüsledi. Bir yandan “Metaverse” heyecanı içindeyken kur dalgalanmaları ile başka bir zorlu süreç içinde bulduk kendimizi var.

DPİD olarak gözlemimiz, veriden aldığı güç ile yön bulan ajanslar; dijital, hibrit ve saha etkinlikleri ile tüm platformda markalar adına bütçelerin izin verdiği oranda olabildiğince özgün projeler hayata geçirmeye devam ediyor.

Sektörde üretilen projeleri tüm süreçlerde dönüşümü vurgulayan “Metamorfoz” teması ile düzenlenen 13. DP Ödülleri’nde değerlendirme şansı bulduk. 400’ün üzerinde projeyi değerlendirmek, sektörün verdiği emeği gözler önüne serdi.

2022 ocak ayı içinde 13.DP Ödül Töreni töreni gerçekleşecek ve ödüller sahiplerini bulacak.

Metamorfoz etkisi uzun süre devam edecek gibi görünmekte. Bu zorlu süreçte proje üreten ve hayata geçiren değerli markaların ve ajansların performansı gönülden kutlamaya değer. Dönüşüme ayak uydurarak hizmetini geliştiren, varlığını sürdüren tüm sektör paydaşlarımız ödüle layık.

2022 yılı DPİD için sektörel anlamda daha kapsayıcı ve dinamik olmayı, sektör paydaşları, markalar ve basın ile iş birliği yaparak sektörel gelişime katma değer sağlayacak projelerde gelişim sağlamayı hedefliyoruz. Dileğimiz DPİD olarak sektörde güzel gelişmelerin olabilmesinde rol almak ve vizyonel anlamda daha fazla katma değer sağlamak.

2022 yılının ilk günleri bakalım bizi yine nasıl şaşırtacak.

Her ne olursa dönüşme ve gelişmeye, çalışmaya ve yaptığımız işi sevmeye, içinde yaşadığımız topluma katma değer sağlamaya devam.

Tüm sektör dostlarımıza güzel sürprizlerin var olmasını umduğumuz nice yıllar dileriz.

 

Elmas Özler

DPİD Başkanı

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 119. sayısında yayımlanmıştır.