artwork

Maslak’ın enerjik yüzü: GoodWorks İletişim Danışmanlığı

5 sene önce

0

Bu ay Ofis sayfalarımızda Maslak’ta faaliyet gösteren ve imzası haline gelen sarı rengiyle enerji veren GoodWorks İletişim Danışmanlığı’nı konuk ettik.

Maslak’ta bulunan Ata Center’a geçtiğimiz Mayıs ayında taşınan GoodWorks İletişim Danışmanlığı 2015 yılından beri faaliyet gösteriyor. Yeni ofis için çalışanlara rahat ve keyifli bir çalışma ortamı hazırlamak için uğraşılmış ve çalışılacak alanlar genişletilmiş. Ofiste yer alan 3 toplantı odası ile aynı anda 3 ayrı toplantı gerçekleştirilebiliyor. Sosyal medya departmanı, medya destekli müşteri grupları ve idari işler bölümleri kendi direktörlerine bağlı iken, direktörler de Ajans Kurucusu ve Başkanı Ergun Gümrah’a raporlama yapıyorlar.

Ofiste dikkatimizi en çok çeken şeylerden biri de çalışanların GoodWorks sarısı olarak da adlandırdıkları ve yoğun olarak kullanılan sarı renk. Enerjik ve yaratıcı bir hava katan bu rengi, ofisin birçok yerinde görmek mümkün. Ofise girenler de direkt olarak renkten ve o enerjiden etkileniyor. Genç nesile değer bir şirket olarak çalışanların mutluluğu da önemseniyor. “Mutlu çalışan, mutlu müşteri demek” felsefesiyle çalışanlar ofiste farklı aktivitelerle de buluşturuluyor. PlayStation, masa tenisi ve ortak oturma alanları da çalışanların ofiste en sevdikleri kısımları oluşturuyor. Cuma günleri ise Happy Hour zamanı. Ofis dışında iki haftada bir gerçekleştirilen Mini Vibes etkinlikleri ile çeşitli eğitimler veriliyor. Ayrıca ayda bir genel toplantı alınıyor ve çeşitli konuşmacıların da katıldığı düzenli eğitimler ile sonrasında yemek ve eğlence düzenleniyor. Çalışma düzenlerini sorduğumuzda ise özel bir etkinlik olmadığı müddetçe, haftanın 5 günü 9.00-18.00 saatleri arasında çalışıldığını öğreniyoruz.
Çalışanların yaş ortalaması 25-30 arasında. Bu genç çalışanlar da üniversite ve çoğunlukla yüksek lisans mezunu. Cinsiyet dengesi bakımından kadın çalışanlar ağırlıkta, %60’ı kadın %40’ı erkek bir profil görüyoruz.

GoodWorks, sektöre yeni insanlar yetiştirme konusunu da oldukça önemsiyor. İDA Derneği ile yapılan anlaşma sonucunda düzenli olarak stajyer alımı yapılıyor ve onların eğitimi ve sektöre hazırlanması sağlanıyor.

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 83. sayısında yayımlandı.