artwork

Keşke ben yapsaydım: Merve Keleşoğlu

2 sene önce

0

THEBADGUYS Kurucu Ortağı ve Sanat Yönetmeni Merve Keleşoğlu “keşke ben yapsaydım” dediği kampanyayı anlattı.

Keşke ben yapsaydım dediğim iş çok yakın tarihten bir iş. Equinox için hazırlanan Droga5 imzalı The Most Selfless Act of All kampanyası benim için içinde bulunduğum dönemde en çok “keşke ben yapsaydım” dediğim iş oldu. Çünkü hikaye anlatıcılığından müziğine, yönetmenliğinden sahne tasarımlarına kadar bayıldığım bir iş.

Bildiğiniz gibi günümüzde en çok unuttuğumuz ama en çok da ihtiyacımız olan şey benliğimizin ve varlığımızın farkında olarak kendimizi sevmek. Bir insanın ilk olarak kendini sevmesi gerektiğini ve aslında varlığının dünyaya bir hediye olduğunu idrak etmesini o kadar güzel bir yoldan anlatmışlar ki… İlk insandan beri bu duygu hiç değişmedi. Vücuduna iyi bakmak, spor yapmak sadece iyi bir görünüm elde etmek için mi?

Bu film bunun çok daha ötesi olduğunu anlatıyor. Bu film kendine iyi bakmanın verdiği özgüveni, kendini sevme durumunu bizlere anlatıyor. Hele ki tam işin yayınlanmasından kısa bir süre sonra pandemi yüzünden evlere girip, mutfakta ne bulduysak yediğimiz bir dönemde Equinox’un kampanyasından gaza gelerek evde elimizden geldiği kadar spor yapmak bence bu işin ne kadar başarılı ve çalışan bir iş olduğunu kanıtlar nitelikte. Hani deriz ya “Doğru iş mi; güzel iş mi?” diye… İşte bu, her ikisi de! O yüzden keşke ben yapsaydım. Keşke biz yapsaydık.


Marka Equinox
Reklam Ajansı Droga5
Yönetmen Floria Sigismondi

 

Bu yazı, ilk olarak Campaign Türkiye’nin 103. sayısında yayımlanmıştır.