artwork

Keşke Ben Yapsaydım: Burak Karaoğlu

4 ay önce

0

Wunderman Thompson Turkey’in Jr. Art Director & Motion Designer’ı Burak Karaoğlu “keşke ben yapsaydım” dediği kampanyayı anlattı.

Burak Karaoğlu

Keşke ben yapsaydım” dediğim ve kendimi içinde hissettiğimyaratıcı ve kaliteli işlerin sayısı her geçen gün artarken seçimim çocukluğumdan beri oyun dünyasının içinde olmamdan dolayı “Epic Games | Fortnite Astronomical” oldu.

Bir yanım reklamcıyken diğer yanım gamer. Bu içerikle ilk karşılaştığımda ben de oyunun içeresindeydim ve bu deneyimi canlı yaşamak inanılmazdı. Yapılan araştırmalarda, oyun oynamanın sadece oyun oynamaktan ibaret olmadığı, sinir hücrelerinin ve sinaps bağlantılarının gelişmesine katkıda bulunduğu görülmüştür. Aynı zamanda, oyun oynama deneyimi, beyindeki üzüntü, kaygı, öfke gibi olumsuz hisleri ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca oyuncuların oluşturduğu kitlenin göz ardı edilemeyecek kadar büyük ve yeni pazarlara açık olduğu da artık herkes tarafından kabul edilmiş bir gerçek.

Bu gerçekliğin en güzel örneklerinden biri de Fortnite’ın yaptığı bu değerli proje. Bu proje ve devamında gelecek olanlar eskilerde oluşan “oyun oynamak ne işine yarayacak” algısının günümüzün teknolojik gelişmeleri ile ortadan kalkacağını ve oyun dünyasının çok farklı bir boyuta evrileceğini ortaya koyuyor.

Oyunlar için özel olarak üretilen reklamların insanlarda her zaman olumlu ve unutulmaz bir etki bırakacağını ve ömürlerinin sonuna kadar oynadıkları oyunlar gibi o oyunlarda yer alan başarılı reklamları da hatırlatacağını düşünüyorum.

Gelecekte hafızalara kazınan reklamlar yapmak dileğiyle.

Künye

Marka: Epic Games

Yapım Şirketi: Epic Games

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 136. sayısında yayımlandı.