Keşke Ben Yapsaydım: Hazal Zorba

Rabarba Jr. Art Director’ü Hazal Zorba, “keşke ben yapsaydım” dediği kampanyayı anlattı.

Hazal Zorba                                Rabarba, Jr. Art Director

Fast food devi olan Burger King, rekabet çabalarını Whopper Detour kampanyasıyla yeni zirvelere taşıdı. Keşke ben yapsaydım dediğim işlerden sadece biri. Yine önceki işlerinde de oldugu gibi ezeli rakibi mcDonald’s’a arsız vuruşlar yapıyor 🙂 müşterileri McDonald’s’tan uzaklaştırmak ve Burger King’in kısa süre önce, yeniden tasarlanan uygulamasının sipariş öncesi özelliklerini tanıtmak, alışveriş yapanların ilgisini çekmek ve mobil uygulamasıyla ilgili heyecan yaratmak için güçlü bir iç görüden yararlanıyor.

McDonald’s’ın lokasyonlarının 182 metre (600 ft ) yakınına giren kişilere Burger King mobil uygulaması aracılığıyla, sevenlerini 1 cent karşılığında Whopper ile buluşturuyor ve siparişi verdikten sonra uygulama onları McDonald’s’tan uzaklaştırıp yiyeceklerini almaları için en yakın Burger King satış noktasına yönlendiriyor.

Teknoloji ve stratejiyi güçlü bir şekilde kullanan bu kampanya sayesinde Burger King uygulamasını 2 gün içinde 1 milyondan fazla kişi indirmiş muazzam. Bu iki dev arasındaki eğlenceli atışma devam ettiği sürece bir sonraki keşke ben yapsaydım dediğim kampanya, bir McDonald’s işi olabilir 🙂

Künye:

Marka: Burger King

Ajans: FCB New York

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 110. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.