Kerem Özkut ve Murat Büyükkucak ödül törenini anlatıyor

Concept’in yaratıcı yönetmeni Kerem Özkut ve Vodafone Türkiye Marka Stratejisi ve İletişim Kıdemli Müdürü Murat Büyükkucak, Campaign Türkiye Agency & Brand of the Year deneyimlerini anlatıyor.

15 Mart 2018 tarihinde Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Campaign Türkiye Agency & Brand of the Year’da reklam, medya ve pazarlama iletişimi alanlarında büyük başarı sağlamış markalar ödüllendirilmişti. Ajansların ve markaların bir yıl boyunca gösterdikleri performansın bütünsel olarak değerlendirildiği organizasyon için toplam 153 yarışma taranarak bu yarışmalarda ödül kazanmış olan 296 ajans ve 665 marka veya şirket değerlendirmeye alınmış, ödüller 58 kategoride verilmişti.

Ödül töreninde Concept, Independent Agency of the Year kategorisinde Silver kazandı ve Yılın Yaratıcı Ajansı kategorisinde ilk 10’a giren ajanslardan biri oldu. Vodafone Türkiye ise hem Yılın Markası ödülünü aldı hem Telekom kategorisinin birincisi oldu hem de “Özür Dileriz” kampanyasıyla Yılın Kampanyası ödülünü Y&R-Team Red İstanbul ile paylaştı.

Campaign Türkiye Agency & Brand of the Year deneyimlerini ve geleceğe dair düşüncelerini Kerem Özkut ve Murat Büyükkucak’tan dinledik.

Concept

Independent Agency of the Year – Silver

Kerem Özkut, Concept Yaratıcı Yönetmeni

Campaign Türkiye Agency & Brand of the Year, yıl boyunca verilen emeğin ve çalışmaların muhasebesini toplu olarak yapma imkânı verdiği için çok değerli ve bu anlamda tüm diğer organizasyonlardan farklılaşıyor.

Ödül töreni

Mekân ve konsept olarak farklı bir organizasyona imza atıldı. Reklamcı ile reklamverenin bir arada çok iyi vakit geçirdiği, güzel bir geceydi. Önümüzdeki yıl için aynı enerji korunurken geceye katılım fiyatlarının daha uygun bir seviyeye gelmesi bir dilek olarak iletilebilir.

Etkili iş, ekiplerin ruhunda var

Yarışmaya katılım bizim için bir neden değil sonuç. Markalarımızın iş hedefleri doğrultusunda rekabetten ayıran etkili iş üretme çabası ekiplerimin ruhunda var. Bizi aslında temelde motive eden duygu bu: İş sonuçlarına katkı sağlayan etkili işler üretmek. Bu işlerle bir de kreatif ödül aldığımızda tabii ki mutluluğumuz artıyor.  Dolayısıyla, aslolan güçlü, etkili, özgün fikirlerle üretmeye devam etmek.

Vodafone Türkiye

Brand of the Year
Campaign of the Year
Brand of the Year – Telekom – Gold

Murat Büyükkucak, Vodafone Türkiye Marka Stratejisi ve İletişim Kıdemli Müdürü

Campaign İngiltere ve Campaign Asya Pasifik tarafından 25 yıldır düzenlenen ve dünyanın en prestijli ödülleri arasında yer alan Campaign Agency & Brand of the Year Ödülleri bu yıl ilk kez Türkiye’de de düzenlendi. Performansın bütünsel olarak ele alındığı organizasyonda ajansların ve markaların son bir yılda kazandığı ödüller değerlendirilerek yılın ajansları ve markaları belirleniyor. Ödül, farklı yarışmalarda elde edilen başarılarla kümülatif hesaplanıyor. Dolayısıyla, diğer yarışmaların aksine, tek bir jürinin değerlendirmesine göre ödül verilmiyor. Tüm yarışmaların jürisinin tek bir yarışma için toplandığı bir ödül olarak görüyoruz. Farklı otoritelerin söz sahibi olması, bu ödülü diğerlerinden daha özel bir konuma taşıyor.

Ödül töreni

Kendi kategorilerinde uluslararası başarılara imza atmış markaların bir arada olması güzel bir sinerji yaratıyor. Reklam ve pazarlama dünyasının buluştuğu, son derece keyifli, unutulmaz ve özel bir gece geçirdik. Hak edilmiş bir başarıyı hep birlikte coşkuyla kutladık. Öte yandan, bu tür organizasyonlar, iş çevrenizi genişletmek anlamında iyi birer fırsat sunuyor.

İyi işler değerini buluyor

Katıldığımız her yarışma, yaptığımız işleri değerlendirmek ve kendimizi geliştirmek için bir fırsat sunuyor. Bu yarışmalara birer deneyim olarak bakıyor ve katılım stratejilerimizi de bu deneyimler doğrultusunda sürekli iyileştiriyoruz. Ödül alalım diye yola çıkmıyoruz. Doğru olduğuna inandığımız işler yapıyoruz. İyi işlerin de değerini bulduğuna inanıyoruz. Tüketici nezdinde yaptığımız işlerin sonuçlarını finansal ve algısal rakamlarla takip edebiliyoruz. Ancak, bu işin profesyonellerinin ne düşündüğünü anlamanın tek yolu bu tür ödül organizasyonları oluyor. Ajanslarımızı da daha fazla yarışmaya başvurmaları konusunda destekliyoruz.

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 80. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.