artwork

İzmir’in yenilikçi co-working space’i WITHCO

3 sene önce

0

Bu ay İstanbul dışı sayfalarımızda paylaşımlı ofis dünyasına İzmir’den katılan WITHCO yer alıyor. WITHCO Kurucusu ve CEO’su Övünç Emre, hayata geçirdikleri paylaşımlı ofis modelini anlatıyor.

2019’un Eylül’ünde açılan WITHCO Co- Working Space, İzmir’de farklı ve yenilikçi paylaşımlı ofis anlayışını hayata geçiriyor ve “Enjoy your work” diyor. WITHCO Kurucusu ve CEO’su Övünç Emre WITHCO Co-Working Space’in nasıl İzmir’in en yenilikçi paylaşımlı ofis modeli haline geldiğini anlatıyor:

3500 m2’lik 3 katlı eski bir çiçek deposuna ait binada inşa edilen WITHCO, tüm şirketlere ve kullanıcılarına hazır ofis, sabit masa, sanal ofis, Withcolic Üyelikleri (günlük üyelik giriş hizmetleri) ve YouTube Stüdyo hizmeti sunuyor. Sabit hizmetlerinin yanında Withcoliclere ve tüm kullanıcılarına günlük hayatta sunduğu diğer ayrıcalıkları ise; Starbucks ve Lezzetli Yaşam Kantini’nin WITHCO içerisinde konumlanması.

Korona virüs ile birlikte ofis trendlerindeki değişimi göz önüne alarak tüm şirketlere ve kullanıcılarına sıfır yatırım maliyetiyle avantajlı çözümler sunan WITHCO, hem şirket yapısına göre özelleştirilmiş hazır ofisler dizayn ediyor hem de keyifli ortak çalışma alanları sunuyor.

“İhtiyaca uygun maliyette yenilikçi hazır ofis” anlayışına sahip WITHCO; esnek tasarruflu çözümleri, yaratıcı fikirleri ve birlikte üretimi 7/24 çoğaltan yapısıyla kendini, İzmir’de ofis trendlerinde öne çıkarıp, diğer co-working space’lerden ayırıyor.

WITHCO, marka hikayesini logosunda bulunan kırmızı zürafasından alıyor. 7/24 hizmet veren bina kullanım konseptiyle, aktif bir network imkanı yaratan, esnek çalışma saatlerini sahiplenen WITHCO’nun logosunda imge olarak zürafayı tercih etmesinin hikayesi ise; zürafanın doğada en naif ve uzun boylu hayvan olması, aynı zamanda uykusunda bile ayakta kalıp, bir gözü açık olarak uyuması.

WITHCO Coworking Space’in mimari proje çizimleri, küresel tasarım düşüncesi ve sanat yoluyla bütünsel bir yaklaşımda olan XL Mimarlık & Mühendislik tarafından dizayn edildi. Kendine has bina ve iç mimari tasarımına sahip WITHCO, dünya çapında en iyi tasarımcıları ödüllendiren DNA Paris 2020 Tasarım Ödülleri’nde Mimarlık & Yenileme Kategorisi’nin bu yılki kazananı oldu.

Pandemi süresi boyunca pek çok şirket ofis çalışmasına ara vererek, evden çalışma modeline yönelse de, bu sistemin çalışanların ruh sağlığına iyi gelmediği ve çalışma performanslarında düşüş yaşattığı araştırmalar sonucunda ortaya çıkıyor.

Co-working sistemi dünyada çok uzun süredir yaygın olarak tercih ediliyor ve ülkemizde yeni trend olarak kabul görüyor. Bu süreçte co-working sistemini tercih eden şirketler ve çalışanlar, bu sistemin yararlarını daha iyi deneyimledi. Yüksek teknolojiyle birlikte esnek çalışma modelini tercih eden markalar ya da bireyler için ortak alanlarımızda yarattığımız sinerji ve sunduğumuz tüm üyelik modellerimizle WITHCO olarak şirketlerin çalışma ekosistemini geliştirmeye devam ediyoruz.

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 104. sayısında yayımlandı.