Hayatım Reklam: Mustafa Özmal

Bu sayımızda, VMLY&R‘da Creative Group Head olarak görev alan Mustafa Özmal, “Hayatım Reklam” köşemizin konuğu oldu.

Mustafa Özmal                                              VMLY&R, Creative Group Head

Reklamcı olma sebebim:

Aslında reklamcı olmak için idealist bir tavır içinde değildim. Anadolu Üniversitesi GSF bölümünden mezun olunca ne yapacağım acaba diye düşünmemiştim bile. Reklamcılık çift yönlü bir iletişim. Her yeni iş hem markanızı hem de kendinizi tanıtmanız demek. Çalışıp bu işi öğrendikçe isteğim daha da arttı ve tecrübeli insanlarlı tanıdıkça daha çok sevip bu işte ilerlemeye karar verdim.

İçinde bulunmaktan gurur duyduğum kampanyalar:

Tabi ki benim hayatımın en önemli işi Vodafone red Light 2.0 “Between Us” işidir. Türkiye’nin Cannes’da alınmış en büyük ödülünün art direktörü olmak şu ana kadar ki en büyük gururum. Tam bir ekip işi ve çok kişinin emeği olan bir iş. Heyecanı hala taze. Onun dışında; Vodafone 4 bucak G, Vodafone Free Wi-Fi, Akbank’ “Akbanklısını Severim”, Axess “Kendi Kampanyanı Kendin Yap”, Arçelik “Senin Emeğinle, Senin Aşkına türkiye”, Peros ” Gönüllerin Tercihi” işleri içinde olmaktan gurur duyduğum işler.

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:

Tüm dünya da ses getirmiş konuşulmuş doğru brifin en yaratıcı çözümü benim favori kampanyamdır. Çok geriye gitmeden Bi art direktör olarak craftına hayran olduğum Librese “Viva La Vulva” ayrıca Burger King ” McWhopper” ve Nike “Dream crazy” işlerine hayranlığım büyüktür.

Kariyerimdeki en iyi an:

Kariyerimde ki en iyi an; yoğun bir çekim döneminde sette uykusuzluktan bayılırken grand Prix haberini almamız. İlker Dağlı o zaman setten çocuğunun doğumuna gitmişti hem doğum haberini hem de grand Prix haberi aynı anda gelmişti. Çok güzel zamanlardı.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:

Sanırım ya çok gamsızım ya da yaşamadım.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:

Tek kişi adı vermek sanırım zor. Kariyerim boyunca çok kişiyle çalıştım. Her biri değerli insanlar. Ama yakın zamanda kaybettiğim Ulaş Şensilay çalışırken en keyif aldığım insanlardandı. Ruhu şad olsun.

Kariyerimde büyük etkiye sahip olan kişiler:

Aslında bana bu kariyerde çok yardımcı olan insan var. Her birinden ayrı ayrı şeyler öğrendim. Cem Piran Gengeç benim kariyerimde ilk işe girdiğim ajansın sahiplerindendi. Çalıştığım süre dahil sonrasında da kendisiyle her zaman abi kardeş gibi olduk. Abiliğini hiç unutmam. Ayrıca Kerim Han Milar ve kariyerimdeki ilk uluslararası ödülü almamı sağlayan Ayşe Aydın Erdoğan’ın bana kattıkları çok önemli şeyler var. Tabi ki çok insan var ama bu isimlerin bana güveni ve inancı kariyerimde basamakları çıkmamda çok önemli rol oynadı. Her birine ayrı ayrı teşekkür ederim.

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 110. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.