artwork

Hayatım Reklam: Erman Anıt

3 ay önce

0

Bu sayımızda, Tribal Worldwide Istanbul Creative Group Head’i Erman Anıt, “Hayatım Reklam” köşemizin konuğu oldu.

Erman Anıt

Reklamcı olma sebebim:

2005 yılında, hayat beni bir şekilde bir reklamcılar ortamına düşürdü. Kendimi o dünyaya ait hissettim ve sonra olaylar gelişti.

İçinde bulunmaktan gurur duyduğum kampanyalar:

Bu zamana kadar çok sevdiğim birçok kampanyanın içinde yer aldım ama birinin yeri bende ayrı. Doğal yaşamlarından koparılan dört sirk aslanının Ukraynadan Güney Afrikaya uzanan eve dönüş yolculuğunu filme aldığımız Turkish Cargonun Mission Rescue serisinin ilk filmi benim için çok özel. Bana reklamcılığın sadece ürün satmak üzerine olmadığını hatırlattığı, bende her zamankinden farklı bir tatmin duygusu yarattığı için…

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:

Başkası tarafından yaratılmış, çok beğendiğim birçok kampanya var aslında, çoğu da yurt dışından. Bu noktada Biz neden Türkiyede yapamıyoruz?” hayıflanmasına geçmeden favorimi söyleyeyim: TagWords – Budweiser

Kariyerimdeki en iyi an:

Olgunlaşıp tecrübelerimden faydalanmaya başladığımı fark ettiğim an.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:

Reklamcılıkta utanmak olmaz. Olan olmuştur.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:

Birçok insanla çalıştım ama çalışmaktan en mutluluk duyduğum kişi, sekiz yıldır beraber çalıştığım Emre Lafçı. Ayrıca Kabile” insanlarına da selam olsun.

Kariyerimde büyük etkiye sahip olan kişiler:

Kariyerimin her dönemine etki eden pek çok isim var. İlk büyük etkiye sahip kişi, küçüklüğümden itibaren düşüncelerime saygı duyan, isteklerime ket vurmayan annemdir. Bana düşünmenin, hayal etmenin güzelliğini fark ettiren insan… Daha sonra Yeşim Demir, Murat Arlı, Engin Kafadar… MullenLoweda birlikte çalıştığım Can Faga… Ve tabii Tribalda geçirdiğim altı senede sadece kreatif anlamda değil insan olarak da bana çok şey katan Arda Erdik ve Başar Bellisan.

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 137. sayısında yayımlandı.