Hayatım reklam: Gamze Nur Yıldız

Hayatım reklam bölümünün bu ayki konuğu, Wunderman Thompson Türkiye’de sanat yönetmeni olarak görev alan Gamze Nur Yıldız oldu.

Reklamcı olma sebebim:
Halam reklamcıydı ve küçük yaşta beni bu işi yapabileceğimle ilgili yönlendirmişti. 14 yaşımda lisede Grafik Tasarım okumaya karar vermiştim ve öyle de oldu. Lise son sınıfta staj yapmam gerekiyordu. İlk olarak bir aylığına Alice BBDO, sonrasında Leo Burnett’te bir sene süren bir staj deneyimi yaşadım. Açıkçası Leo Burnett’te reklamcı olmaya karar verdim. Henüz 17 yaşımdayken, orada hem sanat yönetmenlerine yardım etme fırsatı buldum hem program öğrendim hem de keyifli insanların ve çalışma ortamının havasını soludum. Dedim ki “Evet bu işi yapmalıyım.”

İçinde bulunmaktan gurur duyduğum kampanyalar:
Avea’nın yeni imaj kampanyası içinde olmak beni mutlu etmişti açıkçası. Logosu ve görsel dünyası değişmişti. Güzel bir deneyimdi.

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:
Birden fazla olmasına rağmen ilk sıradaki; Harvey Nichols “Shoplifters” diyebilirim.

Kariyerimdeki en iyi an:
Hafızam çok iyi değil daha iyi bir anım olmuştur mutlaka ama rekabet etmeyi seven bir arkadaşımla, müşteri kimin işini seçecek yarışında, işim her seçildiğinde ben : )

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:
Aynı şekilde spesifik bir hikaye hatırlayamamakla beraber genel olarak anlattığım şakalı fikri kimse anlamadığında ben : )

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:
Eski direktörüm Kaan Ertüz’le çalışmak çok keyifliydi. Kendisi son derece anlayışlı, çalışması rahat, ekibiyle ilgiliydi. Buradan kendisine sevgiler : )

Kariyerimde büyük etkiye sahip olan kişiler:
Çook uzun seneler oldu görüşmeyeli; 17 yaşımda beni bu mesleği yapmaya teşvik eden, Güzel Sanatlar Fakültesi’ne hazırlanmam için beni anneme şikayet etmekle tehdit eden, o yaşta hem insan olarak hem de bir sanat yönetmeni olarak beni kendine hayran bırakan, Gamze İçhedef’tir kendisi.

Wunderman Thompson Türkiye
Gamze Nur Yıldız

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye 94. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.