Hayatım Reklam: Deniz Arslantin

90. sayımızda Hayatım Reklam diyen isim, KROMBERA reklam yazarı Deniz Arslantin oldu.

Reklamcı Olma Sebebim:

Çok küçükken çalışmayı hep fiziksel yorgunluk veren, keyifsiz bir şey sanırdım. Ta ki Ruhsar dizisini izleyene kadar… Orada insanların beyin fırtınası yaptığı bir reklam ajansı vardı. O sahneleri görünce “Çok iyi işmiş bu. Bir şeyler uydurup para mı kazanıyor şimdi bunlar?’’ diye yorumladım. O zaman beynimde kodlamışım; reklamcılık yapılabilecek en keyifli iş. Bir de unutmadan Cem Yılmaz’lı Doritos serisi TV’ye çıktığında izlemek için koşa koşa salona giderdim. Sonrası ‘’when you just dream about it’’ diye başlayan jingle gibi bir hayat…

İçinde olmaktan gurur duyduğum kampanyalar:
Lösev için yaptığım küçük küçük çalışmalar vardı. Bir de e-spor’un tanıtımı için bir çalışma hazırlıyorum. O da çok gurur verici olacak.

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:

Kafamda dev bir liste canlandı, birini seçeyim hemen en güncelinden. Bu yıl Superbowl’daki 2Chainz ve Adam Scoot’lı interaktif iş, reklamcılığın gittiği yönü harika bir şekilde gösteriyor. Çünkü artık kontrol tüketicinin elinde. Onun dışında da Diesel’in şimdiye kadar yaptığı tüm işleri sayabilirim ancak birini seçmem gerekirse ilk bahsettiğim favorimdir.

Kariyerimdeki en iyi an:

Sürecinde yer aldığım ilk reklam filminin TV’de çıktığı an. Euro 2016’da Türkiye maçının devre arasıydı. Kalabalık izleniyor, ses sonda. Reklam arası girer girmez ilk sırada şak diye karşımıza çıktı. Yerimden hoplayıp çok argo bir şaşırma cümlesi kurmuştum. Birçoğunuz tahmin eder o cümleyi…

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:
Hiç olmadı. Umarım da olmaz.

Bir kampanyada beraber çalıştığım en iyi ünlü: Stop making stupid people famous. Bu yüzyılın sloganı olmalı bu cümle. Önümüzdeki yıllarda ‘’işte bu harika oldu’’ diyeceğim birileriyle çalışmak dileğiyle… Markanın vaadine uyumlu olması şartıyla güzel bir rap müzik iş birliği tadından yenmez.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:

Şimdiye kadar çalıştığım tüm ekip arkadaşlarımla uyum içerisinde oldum. Ama çalışmaktan en mutluluk duyduğum ve mesleki anlamda bana en çok şey katan Kemal Sezer oldu. Kendisi çok eskilerdendir. Reklam yazarlığı bir insan olsaydı kendisi olurdu.

Kariyerimde en büyük etkiye sahip olan kişi:

Kemal Ağabey’in yazıp gösterdiklerime “olmaz’’, ‘’şurasını şöyle yap’’, ‘’bu olmuş’’ gibi yorumlarının benim eksikliğimle ilgili olduğunu sanırdım. Meğerse beni kırpıp kırpıp reklamcı yapmış. Kendisinden öğrendiklerime dijitalde kendi yorumumu kattım şu sıralar. Büyük selamlarım olsun!

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.