Genç, modern ve sosyal bir ofis: DMS

Bu ay Uniq İstanbul’da bulunan ve üç tarafı ormanla çevrili DMS’nin ofisindeydik. Modern tasarımların hakim olduğu DMS ofisi, çalışanları için rahat bir ortam sunmaya dikkat ediyor.

Uniq İstanbul’da yer alan DMS ofisi genç ve modern bir çalışma ortamı sunuyor.

Uniq’te üçüncü yılını doldurmak üzere olan DMS, binanın inşaatı biter bitmez yeni ofisine taşınarak mekanı bugünkü konforlu haline getirmiş. Bunun yanında, ofis içinde çalışanlara da farklı farklı alanlar sunan şirkette; özel çalışma alanları, ortak çalışma alanı, yönetim ofisleri, bir konferans salonu düzenine dönüşebilen renkli “DMS Connect” alanı, War Room, mutfak, teras, depo ve güvenlik odası var. Ofisin Uniq’te bulunması da çalışanlara yemek, alışveriş, spor, eğlence, kültür-sanat gibi faaliyetleri gerçekleştirebilme şansı veriyor.

DMS Connect alanı

Ofis etkinliklerine önem veren bir yönetime sahip olduğuna dikkat çeken DMS, şirket çalışanlarının bir arada sosyalleşmelerine ve sürekli iletişim halinde olmalarına özen gösteren bir kültürün hakim olduğunu ekliyor. Şirket, belli dönemlerde CEO Update toplantıları gerçekleştirerek tüm çalışanların doğrudan CEO’dan şirketin durumunu ve gelecek dönem hedeflerini öğrenmelerine imkan sağlıyor. Bunun yanı sıra, Doğuş şirketlerinin bir araya geldiği happy hour’lar gibi çalışanlar için sürpriz ikramlar da oluyor.

ZUBİZU’nun izlendiği War Room

War Room’da iki ayrı bilgi sergileniyor

Ofisin en sevilen kısmı ise DMS Connect alanının, terasın ve tüm çalışanların bir araya gelerek çalışmalarına ve keyifli vakit geçirmelerine olanak sağlayan ortak alan. Ofisin en belirgin ve farklı noktalarının War Room ve terası olduğunu söyleyen şirket, “War Room’da 2 farklı bilgiyi sergiliyoruz. DMS çatısı altında kurulan ZUBİZU’nun sosyal medyada yarattığı konuşmaları ve ZUBİZU’nun uygulama kullanımı ve alışveriş verilerini görebiliyoruz. Sosyal medyada şirket hakkında gerçekleşen konuşmaları yine bir Doğuş Grubu şirketi olan Semanticum aracılığıyla takip ediyoruz” diyor. Şirket burada hem yaptığı iletişimlerin yansımalarını anlık olarak takip edebiliyor hem de sosyal medyada şirketle ilgili paylaşımların konu ve mecra olarak yoğunlaştığı noktaları izleyebiliyor. Uygulamanın kullanım verileri ve ZUBİZU kullanılarak yapılan alışverişlerin anlık takibini sağlayan ekranlar ise tamamen DMS’nin içindeki CRM ekibinin hazırladığı dashboard’lar aracılığıyla sergileniyor.

Bulunduğu lokasyonun trafiğini göz önünde bulunduran şirket, mesai saatlerini de buna göre belirlemiş; 08.30’da başlayan mesailer, 17.30’da bitiyor. Doğa ile iç içe olan ofisin, Uniq İstanbul gibi merkezi bir lokasyonda, yatay ofis konseptine sahip, üç tarafı ormanla çevrili ve sağladığı enerji verimliliği ile LEED Sertifikası kriterlerine uygun olduğunu da öğreniyoruz.

DMS ofisi renkli, dinamik, yaratıcılığı destekleyen, sosyal bir ortam sunuyor.

Yaratıcı, dinamik, eğlenceli ve sosyal bir çalışan profiline sahip olduğunu söyleyen şirketin çalışanlarının büyük bir kısmı X ve Y jenerasyonundan oluşuyor. Bir de, çalışanların yüzde 57’si kadın, yüzde 43’ü erkek. Ofis tasarımına da ayrıca önem veren DMS, ofis ortamının çalışanlar için rahat olmasına çok dikkat ettiğini belirtiyor. Herkesin bir arada oturma ve çalışma alanlarının bolca olduğu, paylaşıma açık bir ortam yaratmak isteyen şirket, genç ve modern tasarımların hakim olduğu ofis ortamı için Yo Mimarlık ile çalışmış.

Modern tasarımların hakim olduğu ofis ortamı için Yo Mimarlık ile çalışılmış.

Renkli, pozitif, yaratıcılığı tetikleyen, çalışanların kendini mutlu hissedeceği bir ortamda daha verimli olunacağına inanarak ofis tasarımında canlı renkler, rahat oturma grupları tercih edilmiş. Toplantı odalarına kendi ismi içindeki harflerden esinlenerek isimler veren DMS, bu isimlerle ilgili ünlü kişilerin söylediği motivasyon artırıcı söylemleri odaların camlarına yazarak çalışanlara ilham vermeyi hedeflemiş.

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Mart 2018 sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.