Site icon Campaign Türkiye

“En iyi fikir kazandırır”

İstanbul Dışı sayfalarımızın bu sayıdaki konuğu Denizli’den Sanatra Reklam Ajansı oldu. Denizlide faaliyet gösteren reklam ajansına dair merak ettiklerimizi ajansın kurucusu Mehmet Yücel Savardan Dinledik.

Sanatra Reklam Ajansı, müşterilerinin iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olan, etkili ve etkileyici pazarlama kampanyaları ile bir tam hizmet reklam ajansı. şterileri için olağanüstü sonuçlar sunmaya kendini adamış, deneyimli ve yaratıcı profesyonellerden oluşan bir ekip.

Burak Becan: Ajansınızı yaratıcı endüstride nasıl konumlandırıyorsunuz?

Mehmet Yücel Savar: Denizlide tam hizmet reklam ajansı olarak faaliyet gösteren, ajanslardan kendimizi lider olarak görüyoruz ve gurur duyuyoruz. Bunun nedeni, ana marka konumlandırmamızı En iyi fikir kazandırır” mottosuyla koruyoruz. Amacımız lokal alanda hizmet verdiğimiz şterilerimizin, markalarına doğru reklam stratejileri ve iletişim fikirlerini uygulayarak büyümelerini sağlamaya yardımcı oluyoruz. Ajansımız kurulduğundan bu yana benimsediği iletişim odaklı strateji doğrultusunda benzersiz bir modeli ile hareket ediyor. şterilerimize her alanda yetenekli ekibimizle birlikte, 360 derece mecramıza uyarlanacak reklamlar hazırlıyoruz.

Ajansımızda, her işletmenin anlatacak benzersiz bir hikayesi olduğuna inanıyoruz ve bu hikayeyi hedef kitlenizde yankı uyandıracak şekilde anlatmaya yardımcı oluyoruz.

Burak Becan: Ne gibi hizmetler veriyorsunuz?

Mehmet Yücel Savar: Sanatra Reklam Ajansı olarak, markalaşma, medya planlama ve satın alma, dijital pazarlama, sosyal medya reklamcılığı ve kreatif geliştirme dahil olmak üzere çok çeşitli reklamcılık hizmetleri sunuyoruz. Ekibimiz, iş hedeflerini ve hedef kitlelerini anlamak ve özel ihtiyaçlarını karşılayan özelleştirilmiş stratejiler geliştirmek için şterilerimizle yakın birliği içinde çalışır.

Her şterinin benzersiz olduğunu anlıyoruz ve çalışmalarımıza işbirlikçi bir yaklaşım benimsiyoruz. Markalarını ve hedeflerini anlamak için şterilerimizle yakın bir şekilde çalışıyoruz ve uzmanlığımızı gerçek sonuçlara ulaşan yenilikçi ve etkili kampanyalar oluşturmak için kullanıyoruz.

Burak Becan: Ajansınız Denizli’de yer alıyor. Denizli’deki bir ajansın İstanbul’a göre avantajları ve dezavantajları neler?

Mehmet Yücel Savar: Denizlide en büyük avantajın uluslararası alanda satış yapan büyük markaların olmasıdır. Mermerden sektöründen Tekstile, Makina sektöründen kuruyemişe, Tarım sektöründen Enerji sektörüne kadar faaliyet gösteren güçlü ve büyük markalar yer almaktadır. Potansiyeli yüksek, büyüyen markalar. Bu bizim için çok güzel bir pazar.

Dezavantaj olarak İstanbula kıyasla, şterilerimizin reklam bütçesinin ve mecranın daha küçük olması olabilir.

Burak Becan: Diğer ajanslarla rekabet edebilecek insan kaynağına ve sektörel dinamizme sahip olduğunuzu şünüyor musunuz?

Mehmet Yücel Savar: Evet! Çünkü her yıl ekibimizi büyüterek yolumuza devam ediyoruz. Yetenekli beyin takımını kurmak ve hizmetlerimizi büyütmek için insan yatırım yapmak zorundayız. Yaratıcı fikre ve inovasyona açık arkadaşlara her zaman ihtiyaç var.

Burak Becan: Sanatra olarak çalışan bulmakta zorlanıyor musunuz, yeni arkadaşları alırken kriterleriniz neler?

Mehmet Yücel Savar: Açıkcası bulmakta zorlanıyoruz. Belki de bu bizim ilkelerimizden vazgeçmememizden kaynaklanıyor olabilir. şardan hizmet vermek isteyen yazar ve tasarımcı arkadaşlarla karşılaşıyoruz. Biz iletişimi en önemli kriter olarak benimsediğimiz için bu konuda taviz veremiyoruz.

Burak Becan: Bundan sonrası için hedefleriniz neler?

Mehmet Yücel Savar: İstanbuldaki ajans kültürünü ve çalışma prensibini çok istiyorum. 2 yıl sonra departmanımıza PR Yönetimi ve Analizi katmak. şterilerimizin olası kriz anlarında veya sosyal sorumluluk projelerinde destek verebilecek alt yapıyı hazırlamak gerekiyor. Toplumsal dayanışmayı kuvvetlendirmek ve markalarımızın sürdürülebilir projelerini gerçekleştirmelerini veya çoğaltmalarını çok isteriz. 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 132. sayısında yayımlandı.

Exit mobile version