Site icon Campaign Türkiye

En çok hangi markalardan etkilendik?

GorupM koronavirüs salgınının tüketiciyi nasıl etkilediğini araştırmaya devam ediyor. Bu süreçte tüketicilerin en çok hangi markalardan etkilendiklerini ortaya çıkarıyor.

Yaşadığımız zor günlerde hepimizin kurumlardan ve kişilerden, yardım ihtiyacıyla beklentileri oluştu. Tüketicilerin, bu beklentileri öncelikle kendilerini güvende hissetme motivasyonuyla şekillendi. Güvende hissetme ihtiyacının, sağlık, ekonomi, sosyal yaşam gibi bir çok farklı katmanı var. İnsanlar bir noktada bu günlerin geçeceğini ve iyi olacağını hissetmek istiyorlar. Bu beklentilerin oluştuğu kurumlardan biri olan devlet, aldığı aksiyonlarla, yardım hizmetleri ile halkının yanında olduğu mesajını veriyor.

Bir de aslında günlük hayatımızda sürekli maruz kaldığımız, bilinç altımızda yer edinen ama asla farkında olmadığımız kurum, “markalar” var. Bu günlerde aslında onların da desteğine sıklıkla ihtiyaç duyuyoruz. Bir noktada görünmeyen kahramanlar diyebiliriz. Markaların, özellikle son dönemde, içerisinde varlığını sürdürdüğü topluma karşı sorumluluklarını bilerek yardımda bulunması, önümüzdeki günleri daha iyi ve hızlı bir şekilde görebilmemiz için kendi payına düşeni yapması gerekiyor. Bu bir zorunluluktan öte, toplumun birlik ve beraberliğini güçlü bir şekilde ayakta tutabilmek için insani destek konusu haline geldi.

Tüketicilere COVID-19 salgın döneminde aldığı aksiyonlardan dolayı en çok etkilendikleri ve beğendikleri “akıllarına gelen” ilk 3 markayı ifade etmelerini istedik. Sırasıyla Migros – Hepsiburada – LC Waikiki tüketiciye desteğini hissettiren ve akılda kalan ilk 3 marka oldu.

Sonrasında sırasıyla gelen markalar ise,

Toplum olarak yaşadığımız belirsizlik döneminde, yardım ederek desteğini belli eden, bu sürecin hep birlikte atlatılacağını gösteren ve hissettiren markalar, tüketiciler için her zamankinden daha kıymetli olacak.

Hazırlayan: GroupM

Exit mobile version