artwork

Dijitalde daha yüksek performanslı nice yıllar!

4 sene önce

0

Dijital teknolojilerin sağladığı heyecan verici değişim ve dönüşüm, hız kesmeden sürüyor. Son birkaç yılda kaydedilen gelişme ve başarılar, önümüzdeki yılların dijital pazarlama dünyası için nasıl bir gelişim potansiyeli taşıdığının da habercisi.

Online mecralar, uzun zamandır kullanıcıların habere, bilgiye, eğlenceye en hızlı ve kolay şekilde ulaşmak, aradıklarını bulmak için en temel önceliği durumunda. Giderek gelişen ve akıllanan mobil cihazlar, sundukları zengin uygulama ve servislerle günlük hayatın ayrılmaz bir parçası artık. Alışverişte, işte, iletişimde ve bilgiye erişimde akıllı cihazlar ve uygulamalar hayatı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Alışveriş, çok daha eğlenceli bir deneyim haline geliyor. Tüketiciler bir ürünü öncelikle online arama ile buluyor, o ürünle ilgili deneyimleri online video platformlarında izliyor, satın alma kararı vermeden önce ürünle ilgili kullanım videoları sayesinde başka kullanıcıların yorum ve incelemelerine kulak veriyor.

Perakendeden medyaya, sağlıktan eğlence ve eğitime kadar her alanda yapay zeka ve analitik destekli araç ve uygulamalar dijital pazarlama profesyonellerine yepyeni olanaklar sunuyor. Markalar müşteriyi tanımanın, en doğru yer ve anlarda hazır olmanın ve mevcut tüm aktiviteleri dijital araçlar ile en etkin şekilde desteklemenin önemini biliyor.

Tüketicinin kültür ve davranışlarını anlayan, değişim ve trendleri doğru okuyan markalar, teknolojinin olanaklarını ve yaratıcılığı bir araya getiren kampanyalarla başarılarını dünyaya taşımaya devam ediyor. Dijital pazarlama sektöründeki dinamizm ve heyecan, bu trendin devam edeceğini, dijitalin sunduğu araçları değerlendiren pazarlama profesyonellerinin yeni başarılarla, lokalden globale, yankı uyandıran hikayeler yazmaya devam edeceğini gösteriyor.

Yeni yıla girerken tüm tahmin, gösterge ve beklentiler, dijital pazarlama dünyasında gelişimin hız kesmeden süreceğini gösteriyor. Bu heyecan verici gelişime hep birlikte katkıda bulunmayı sürdüreceğimiz başarılarla dolu bir yıl diliyorum.

Bülent Hiçsönmez
Google Gelişen Pazarlar Marka Çözümleri Direktörü

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye 95. sayısında yayımlanmıştır.