Site icon Campaign Türkiye

“Dijital Yerliler”

İstanbul Dışı sayfalarımızın bu sayıdaki konuğu Bursa’dan Pare Dijital İletişim Ajansı oldu. Bursa’da faaliyet gösteren dijital iletişim ajansına dair merak ettiklerimizi ajansın kurucusu Osman Kuş’tan dinledik.

Pare, sorunlar işlevsel tasarım ve deneyimlerle çözmek isteyen, özel yeteneklerle birlikte çalışmaktan keyif alan tasarım temelli bir reklam ve yazılım ajansı. Onlar kendilerini; birbirine bağlanan, iletişim kuran ve ilham veren çözümler üretmek için yaratıcı özgürlüğü benimseyen dijital yerliler olarak tanımıyorlar.

Burak Becan: Ajansınızı yaratıcı endüstride nasıl konumlandırıyorsunuz?

Osman Kuş: Pare Ajans olarak, genç, dinamik, ve deneyimli bir ekip ile yaratıcı endüstride öncü bir konumda yer alıyoruz. Tasarım temelli bir ajans olarak, her projemizde yaratıcılığı temel ilkemiz olarak benimseyerek müşterilerimize özgün ve etkileyici çözümler sunuyoruz. Deneyimimizle birleşen gençliğimiz; sektördeki yeniliklere hızla adapte 0lmamızı ve müşteri odaklı yaklaşımımızı güçlendirmemizi sağlıyor. Her tasarımımız bir hikaye temelinde oluşturulur, bu da müşterilerimizin marka değerlerini en etkili şekilde iletmemize olanak tanır. Teknolojiyi yakından takip ederek, projelerimizi modern trendlerle birleştiriyor ve müşterilerimizin dijital dünyada öne çıkmasını sağlıyoruz. Pare Ajans olarak amacımız, müşterilerimizin vizyonlarına uygun, sıra dışı ve hatırlanabilir tasarımlar üreterek onların başarılarına katkıda bulunmaktır. Bu temel prensipler etrafında şekillenen yaklaşımımızla, sektördeki benzersiz konumumuzu ve müşteri memnuniyetini sağlamaktaki kararımızı sürdürüyoruz.

Burak Becan: Ne gibi hizmetler veriyorsunuz?

Osman Kuş: Pare Ajans olarak, müşterilerimize geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz ve bu alanda uzmanlaşmış bir ekiple birlikte çalışıyoruz. iletişim Stratejisi, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya Yönetimi, Grafik Tasarım, Markalaşma, Web Tasarım, E-Ticaret, Mobil Uygulama, Özel Yazılım Çözümleri, SEO gibi birbirinden farklı disiplinlerde sunduğumuz kapsamlı çözümlerle müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik stratejiler geliştiriyoruz. Pare Ajans olarak benzersiz bir vizyonla “Inovatif Çare” prensibini benimseyerek, müşterilerimize özgün ve yaratıcı çözümler sunma konusundaki kararlılığımızla öne çıkıyoruz. Bu çerçevede, müşterilerimizin is hedeflerine ulaşmalarına katk1 sağlamak için sürekli olarak kendimizi güncelliyor, yeni trendleri takip ediyor ve en etkili stratejileri uyguluyoruz. Müşterilerimize değer katan, hatırlanan ve etkileşim yaratan çözümler üreterek
onların başarılarına ortak olmay1 hedefliyoruz.

Burak Becan: Ajansınız Bursa da yer alıyor. Bursa’daki bir ajansın İstanbul’a göre avantajları ve dezavantajları neler?

Osman Kuş: Pare Ajans olarak Bursa’da yer almanın sunduğu avantajları ve dezavantajları değerlendirirken, coğrafi konumumuzun bize sunduğu bir dizi avantajın farkımdayız. Bu müşteri ziyaretleri, toplantılar ve diğer iş etkinlikleri için herhangi bir engel oluşturmuyor. İstanbul’daki müşterilerimizle sağlamış olduğumuz güçlü bağlantılar, Bursa’da olmamıza rağmen ulusal ölçekte etkileşimde bulunmamızı kolaylaştırıyor. Ayrıca, Bursa’da işletme maliyetlerinin İstanbul’a kıyasla daha düşük olması, müşterilere rekabeti fiyatlar sunma konusunda bize bir avantaj sağlıyor. Yerel pazarın dinamiklerine hakimiyetimiz, bölgesel müşterilerle daha sağlam ilişkiler kurmamıza ve onlara daha iyi hizmet vermemize olanak tanıyor. Öte yandan, Bursa’nın İstanbul’a kıyasla daha küçük bir iş hacmine sahip olması ve ulusal/uluslararası müşteri potansiyelimizin sinirli olması dezavantaj olarak gösterilebilir. Ancak, bu durumu, hizmet ağımızın genişliği ve yurtdışındaki müşterilere sunduğumuz çözümlerle dengeleyerek, Bursa’nın sunduğu avantajları en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Hem yerel hem de global müşteri tabanımızla yaptığımız is birlikleri; Bursa merkezli bir ajans olarak ulusal ve uluslararası alanda var olma basarimizi pekiştiriyor.

Burak Becan: Pare Ajans olarak çalışan bulmakta zorlanıyor musunuz, yeni iş arkadaşları alırken kriterleriniz neler?

Osman Kuş: Evet, nitelikli çalışan bulmak zaman zaman zorlu olabiliyor. Bizim için önemli olan, sadece yetenek değil aynı zamanda ekip uyumu, öğrenmeye açıklık ve işimize olan bağlılık. İletişim becerileri yüksek, takım ruhuna sahip ve sektöre ilgi duyan kişilere öncelik veriyoruz. İşe alım süreçlerimizde; donanımlı, yetenekli ve enerjik profesyonellerin bize ilettikleri CV’lerini, inceleyip arşivliyoruz. Her zaman gelişime açık bir yaklaşım benimsediğimiz için ihtiyaç halinde öncelikle bu değerli arkadaşları değerlendirmeye alıyoruz. Bu, güçlü ve çeşitli bir ekibin parçası olmalarına odaklandığımız anlamına geliyor.

Burak Becan: Bundan sonrası için hedefleriniz neler?

Osman Kuş: Stratejik hedeflerimiz arasında; sektördeki konumumuzu daha da güçlendirmenin yanı sıra, müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerde global çapta etkili ve inovatif bir yaklaşım benimsemek de bulunmaktadır. Küresel arenada daha fazla varlık göstermek, uluslararası alanda tanınan bir marka olmak ve çeşitli coğrafyalardaki müşterilere kapsamlı çözümler sunmak; gelecek vizyonumuzun önemli bir parçasını oluşturuyor. Bu süreçte; ekibimizdeki her bir üyenin benzersiz yetenekleriyle isimize değer katmaya devam edeceğiz.

Bu içerik ilk olarak Campaign Türkiye’nin 137. sayısında yayımlandı.

Exit mobile version