artwork

Bir ödül daha almaz mısınız?

9 sene önce

0

Doğrudan Pazarlama Ödülleri’ne başvurmazsanız alamazsınız! 2014’in son ödülleri Aralık’ta sahiplerini buluyor. Değerlendirmeleri devam eden yarışmada bu sene şaşırtıcı yenilikler var.

Her şeyi bilen adam Bay J bu sene Doğrudan Pazarlama Ödülleri’ne destek veriyor.  İşe ajanslardan başladı; sürpriz ziyaretlerle yaratıcıları doğrudan pazarlama konusunda bilgilendirdi. Ajans ziyaretlerinden bazılarını sosyal medyada görmüşsünüzdür. Şimdi sırada içeriğini Bay J’ye emanet ettiğimiz ödül gecemiz var. Hepinizi bu sürprizlerle dolu davete bekliyoruz.

Bu sene yarışma kategorilerimize bir yenisi eklendi: Entegre Doğrudan Pazarlama Kampanyası. İnteraktif, etkinlik, veritabanı, saha ve satış noktası kategorilerinden en az üçünü bir arada kullanan kampanyalar başvuruda bulunabiliyor. Yarışmanın en prestijli ödüllerinden biri doğrudan pazarlamayı yaygın ölçüde kullanan marka ve ajanslarına verilecek.  Doğrudan sonuca ulaşan bu marka ve ajansları şimdiden kutluyorum.

Doğrudan Pazarlamacılar sonuca ulaşmak için dolaylı yolları seçmezler. Kategorilere de bu doğrudan pazarlama ruhu damgasını vurdu. Yeni kategorimiz Çekmecede Kalmış İşler yaratıcıları doğrudan hedefe yönlendiriyor. Bütçe yetmedi, müşteri kabul etmedi, pazarlama planında öngörülmemişti… hiç önemli değil!

Bu ödül yaratıcı, yenilikçi, marka stratejine uygun ancak çeşitli nedenlerle hayata geçirilmemiş doğrudan pazarlama proje önerilerine veriliyor.

Şimdi çekmecenizi açın ve çok inandığınız ama bir türlü hayata geçiremediğiniz fikirleri bize yollayın. Fikrim çalınır diye de sakın korkmayın! Yarışma sayesinde fikirleriniz kayıt altına alınmış olacak. Ne demişler bırakın fikirleriniz gitsin, ödülle dönerse zaten iyidir; ödülle dönmezse zaten hiç iyi olmamıştır.

2014 Doğrudan Pazarlama Ödülleri yeni kategorileriyle, birbirinden değerli jüri üyeleriyle, her şeyi bildiği gibi ‘doğrudan pazarlamayı da bilen adam Bay J’ ile sizlerin katılımını bekliyor.

Haydi doğrudan sonuca!

Eser Hakim
DPİD Yönetim Kurulu Üyesi ve DP Ödülleri Komitesi Başkanı
Twitter: @esterica

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Kasım 2014 sayısında yayınlanmıştır.