Bir farklı iş, bir farklı ajans: Muse

Son zamanların favori içeriği videolarken, pek çok ünlü ismin YouTube kanallarının yönetimini yapan Muse’u ziyaret etmesek olmazdı. Kamer Yılmaz

Henüz Karaköy’ün popülaritesi Sanayi Mahallesi’nde olmayabilir. Ancak gün geçmiyor ki bu bölgenin gelenekselleşmiş yapısının aksine yeni bir ofisle karşılaşmayalım.

Bu ay da iş makinelerine ve forkliftlere inat farklı bir iş alanında faaliyet gösteren Sanayi Mahallesi’nin yeni sakinlerinden Muse’u ziyaret ettik.

Daha önce Sapphire’de yer alan ofis, 5-6 ay önce de yeni yerine taşınıyor. 17 çalışanıyla beraber faaliyet gösteren Muse Network, YouTube’un multi channel network statüsünde Sezen Aksu, Tarkan, Cem Yılmaz gibi pek çok ünlü ismin YouTube kanal yönetimi için hizmet veriyor.  Ayrıca prodüksiyon anlamında da müşterilerini desteklediği için de yeni ofisinde stüdyo eksiğini gideriyor. Şu anda yemek programları için bir mutfağa ve ayrıca çekimler için bir stüdyoya sahip olan Muse, boş durmuyor ve makyaj videolarının çekimlerinde kullanılmak üzere de makyaj odası hazırlıklarını tamamlamak için gün sayıyor.

Stüdyolar dışında kalan bölüm ise ortak çalışma alanı olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça geniş bir alana sahip olan alanın yüksek tavanı ferahlık sağlarken duvarlardaki resimler ve grafitiler de ilgimizi çekiyor. Duvarlardaki bu renklilikle ofis alanını eğlenceli bir hale getirenler ise HighHero ve Soec.

Ortak çalışma alanında kendi aralarında departmanlara ayrılan masalar; prodüksiyon ekibine, kanal yönetiminden sorumlulara ve YouTube partnerleriyle görüşenlere ait. Prodüksiyon ve videolar işleri olunca da ofis detaylarında Pembe Panter’den Star Wars’a pek meşhur filmlerden figürler görmemek imkansız oluyor.

Sabah 9’dan akşam 6’ya kadar standart bir çalışma saatine sahip olsa da eğlenceli yapısından da ödün vermeyen ofis, bunu sadece duvarlarındaki renklerle sağlamıyor ve geniş alanını avantaj haline getirip zaman zaman masaları birleştirerek masa tenisi oynayıp iş stresinden uzaklaşıyor.

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Ağustos 2016 sayısında yayınlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.