Arda Koç: “Gücümüzü ekibimizden alıyoruz”

İstanbul Dışı sayfalarımızın bu ayki konuğu başkentten: ArtArda Reklam Ajansı… Ajans Başkanı Arda Koç’a ArtArda ile ilgili sorularımızı sorduk.

Yaratıcı endüstrinin sadece İstanbul’da konumlandığına dair bir yanılsama yaşanmıyor değil. Campaign Türkiye olarak her ay İstanbul dışından ajanslara ulaşarak onları tanımaya çalışıyoruz. Çünkü yaratıcılığın şehri yoktur, kendine ait bir mekanı yoktur. Yaratıcılık her yerde yaşar… Bu ay sayfalarımızın konuğu ise Ankara’da faaliyetlerine 12 yıldır devam eden ArtArda Reklam Ajansı oluyor.

Burak Becan Ajansı yaratıcı endüstride nasıl konumlandırıyorsunuz?
Arda Koç
ArtArda Reklam Ajansı, evet “t” ile. 2007 yılında küçük bir odada kuruldu . Kurulduğumuz günde de bugün de odak noktamız yaratıcılık ve sürdürülebilirlik oldu. Daha cüretkâr daha cesur daha kreatif iletişim stratejileri yazıp markalarımızın gücünü göstermeye çalışıyoruz. Marka ve insan arasındaki duygusal bağ tasarımını iyi biliyoruz. Bizce dijital ya da geleneksel medya arasında bir fark yok, önemli olan tüketiciye dokunabilmek. Bu sebepten kendimizi dijital reklam ajansı ya da geleneksel reklam ajansı olarak konumlandırmıyoruz. Sosyal medya yönetimi de yapıyoruz, SEO da, gazete-dergi reklamları da; markalarımıza katkı sağlayacak her mecra bizim ilgi alanımız.

Burak Becan Ankara’daki bir ajansı İstanbul ile kıyaslarsanız avantaj ve dezavantajları nelerdir?
Arda Koç Müşterilerimizle ilişkilerimiz daha samimi, küçük bütçelere daha yaratıcı ve etkili işler tasarlayabiliyoruz. İstanbuldaki kadar yoğun bir mesai trafiğimiz yok ama aynı tempoda iş üretiyoruz.

Burak Becan Diğer ajanslarla rekabet edebilecek insan kaynağına ve sektörel dinamizme sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz?
Arda Koç
Biz gücümüzü ekibimizden alıyoruz. Her biri kendi alanında eğitim almış, yazmaya, çizmeye, okumaya bayılan, büyük projelerde çalışmış tecrübeli bir ekibe sahibiz. İyi bir ekip rekabet gücümüzü de arttırıyor.

Burak Becan Ankara’da reklamcılık yapmanın başlıca zorlukları neler? Dışarıdan iş alabilmeniz mümkün oluyor mu?
Arda Koç
Kamu kurumlarının yarattığı alan darlığı özel kurumlara da yansıyor. Bundan dolayı iş yaklaşımında kısıtlanıyoruz. İstanbul, Bartın hatta İsveç merkezli müşterilerimiz var, dolayısıyla mesafelerin önemi yok. Bizim ilk amacımız yaşadığımız şehirde fark yaratacak işler yapmak.

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye 95. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.