Açıkhava üniversitelerde

Arvak’ın iletişim fakültesi öğrencileri için düzenlediği açıkhavayı farklı yönlerden ele alan açıkhava seminerleri 2012’den bu yana yapılıyor. Amaç açıkhava gibi etkili bir mecranın doğru ve yaratıcı biçimde kullanılmasını sağlamak.

Bugüne kadar 17 farklı üniversitede canlı olarak gerçekleştirilen Açıkhava semineri Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Mehmet Sobacı’nın önerisi ve Kadir Has Üniversitesi’nden Prof. Dr Asker Kartarı’nın desteği ile bu kez online olarak gerçekleştirildi.

5 Aralık 2020 Cumartesi günü yapılan ilk etkinlik İlef Dekanı Prof. Dr. Abdülrezak Altun ve KHÜ Reklamcılık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Asker Kartarı’nın konuşmaları ile açıldı. Öğrenci ve izleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği ve moderatörlüğünü Mehmet Sobacı’nın yaptığı ilk seminerde: Açıkhavaya giriş konulu konuşmasıyla Ayhan Tezcan (Arvak Açıkhava Reklamcıları Vakfı Başkanı), açıkhava ve yaratıcılık adlı konuşmasıyla Ayşe Karabulut (Publicom Ajans Başkanı), dijital açıkhava konulu konuşmasıyla Lazar Demişulam (Digiboard/CEO), açıkhavada satış pazarlama konulu konuşmasıyla Aslı Bakan (General Manager/ İlbak Holding-Kentvizyon) öğrencilere bilgi verdiler.

12 Aralık’ta gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Can Metin Yücel’in yaptığı açıkhava seminerinin ikinci seansında: Açıkhavada medya planlama konulu konuşmalarıyla Çetin Demirtaş (Managing Director/Posterscope) ve Nezahat Özdemir (OOH Trading Director/Group M), açıkhavada yapım, basım, çoğaltma konulu konuşmasıyla Müyesser Yağız (General Manager/İlbak Holding–BBM) izleyicilere açıkhava konusunda bilgi verdiler.

Konuşmaların ardından “Haydi bir açıkhava kampanyası yapalım!” başlıklı workshop’u Uğur Çakır (Creative Managing Partner/Pure New Media) yönetti. Verdiği brief’i çalışarak bir açıkhava reklamı üreten öğrencilerin göndereceği çalışmaları Uğur Çakır değerlendirecek, çalışmasını gönderen tüm öğrencilere yanıt vererek gelen reklamla ilgili değerlendirmesini gönderecek.

Seminerler önümüzdeki günlerde farklı üniversiteler için sürdürülecek.

Sağlıklı, verimli bir yeni yıl diliyoruz.

 

Ayhan Tezcan

Arvak Yönetim Kurulu Başkanı

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 108. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.