Açık hava özlemi

Pandemi her şeyi olduğu gibi mecraları da etkiledi. Açık hava doğası gereği en çok etkilenen mecra oldu. Aylarca sokağa çıkması kısıtlanan, zaman zaman evde kalmak zorunda kalan kitleler açık havanın her zamanki performansını çok azalttı. Hem gerçek anlamda hem de mecra anlamında açık havayı özledik.

Yeni normale geçişin ilk basamağını yaşadığımız bugünlerde sokaklar eski kalabalığına şimdiden kavuştu. Açık hava sayesinde eski rengine, hareketliliğine de kavuşması çok yakın! Açık hava; aracı kullanmayan, satın alınmayan, direkt kitleye ulaşan bir mecra. Dışarı çıktığınızda bir şey yapmanıza gerek olmadan o size ulaşır ve mesajını iletir. Tabii dışarı çıkmak temel koşul! İşte bu koşulun pandemi nedeniyle ortadan kalkması açık havayı olumsuz etkiledi. Açık hava şirketleri sıkıntılı günler geçirdi. Her şirket kendi politikası doğrultusunda önlemler alarak bu krizi atlatmaya çalıştı. İstihdama anlamlı katkılar sağlayan bu sektörün ilgili mercilere yaptığı başvurulara karşın devletten herhangi bir destek alamaması şirketleri epey zorladı doğal olarak. Bu sıkıntılı günlerin geride kalması için pandemi nedeniyle daralan ekonominin eski canlılığına kavuşması gerekiyor. Dileğimiz; bu dönemin fazla hasar görmeden atlatılması. Pandemi nedeniyle her şeyin durduğu günlerde pandemiden önce başlatılan A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması 2020 çalışmaları, zorunlu bir duraklamadan sonra sürdürüldü. Bu yıl A Awards 2020 ödül töreni koşulların yarattığı tedirginlik nedeniyle yapılamayacak. Jüri toplantısı önümüzdeki günlerde yapılarak kazananlara ödülleri iletilecek.

A Awards Üniversite Medya Junior kategorisinin iki jüri toplantısı pandemiden önce tamamlanmış ve bu kategorinin sonuçları belli olmuştu. Üniversitelerin İletişim Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu ekiplerin yarıştığı bu kategorinin sonuçları kazanan ekiplere bildirildi. A Awards ve A Awards Junior web sayfalarında yayınlandı. Ödüller kazanan ekiplere gönderildi. A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması 2020 Üniversite Medya Junior kategorisinde ödül kazanan ekipler: Üniversite Medya Junior Kategorisi 2020 3. Ödülü Maltepe Üniversitesi Grup Adı: Girift / Grup Üyeleri: Gülistan Gön, Betül Pir, Gülsüm Özaslan Üniversite Medya Junior Kategorisi 2020 2. Ödülü İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Grup Adı: Markup Junior / Grup Üyeleri: Mehmet Can Çiftçi, Bicem Ünsal, Cemre Özkan Üniversite Medya Junior Kategorisi 2020 1. Ödülü Ankara Üniversitesi Grup Adı: Indigo / Grup Üyeleri: Talha Çalışkan, Berke Yargıcı, Sena Büyüklüoğlu, Mert Hüseyin Aykaç

Ayhan Tezcan

Arvak Yönetim Kurulu Başkanı

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye 101. sayısında yayımlanmıştır.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.